Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

114
Rotax Grand Finals
fot. M4U

Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w Bahrajnie. Wśród kilkuset kierowców walczących o miano najszybszych w tej serii znajduje się 10 reprezentantów polskiego serialu.

Na torze Sakhir w Bahrajnie wystartował Rotax Grand Finals 2023, jedna z najbardziej prestiżowych imprez monomarkowych na świecie, w której możemy obserwować tylko mistrzów krajowych lub międzynarodowych serii Rotax Max Challenge.

Polskiego dystrybutora Rotax reprezentują Błażej Kostrzewa (TGR Motorsport) w kategorii Micro Max, Filip Kijanowski i Aleksander Rogowski (obaj KRK Racing) oraz Natan Rybczyński (Bambini Racing)w kategorii Mini Max, Alan Kluza (JR Racing) i Franciszek Cegielski (Bambini Racing) w Junior Max, Tomasz Ibsen (KRZ Motorsport) w kategorii Senior Max, David Aulejtner (Wyrzykowski Motorsport) w kategorii DD2 Max oraz Daniel Zając (DD Motorsport) wśród kierowców DD2 Masters. Polskim reprezentantem w kategorii elektrycznej E20 Senior jest Piotr Borowczyk (Ernst Racing).

Polacy rywalizują w siedmiu kategoriach podczas wielkiego finału. Nie mamy przedstawicieli jedynie w klasie elektrycznej E20 Master. W imprezie występuje 420 zawodników z całego świata.

Czasówki i walka o pole position rozpocznie się w środę przed południem.

Polacy występują w Rotax Grand Finals od kilkunastu lat. Największym sukcesem polskiej reprezentacji były podia wywalczone na tym samym torze przed dwoma laty, kiedy Borys Łyżeń zajął drugą pozycję w kategorii Mini Max, a David Aulejtner był trzeci w kategorii elektrycznej.