niedziela, 10 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIESebastien Loeb z pierwszym zwycięstwem w Polo R5

Sebastien Loeb z pierwszym zwycięstwem w Polo R5

Dwa starty w sezonie 2023 i… dwa zwycięstwa! Sebastien Loeb pilotowany przez swoją życiową partnerkę, Laurene Godey, stanął na najwyższym stopniu podium 32. edycji Rallye National Charlemagne. Co ciekawe, dziewięciokrotny czempion Mistrzostw Świata zadebiutował za sterami Volkswagena Polo w specyfikacji R5.

32. Rallye National Charlemagne – Golden Palace 2023 ugościł stawkę Rajdowego Pucharu Francji. Organizator przygotował aż sto czterdzieści kilometrów oesowych podzielonych na dziesięć prób sportowych, do walki w Hautmont stanęło ponad sto pięćdziesiąt drużyn. Bez zaskoczenia, impreza padła łupem ulubieńca miejscowych kibiców. Dziewięciokrotny mistrz WRC wygrał aż sześć odcinków specjalnych, meldując się na mecie z kilkunastosekundową przewagą nad swoim rodakiem, Stephanem Lefebvre. Ubiegłoroczny czempion Mistrzostw Belgii musiał skupić się na obronie pozycji przed załogą Ingram/Kihurani. Ostatecznie duet Citroena C3 wytrzymał napór rywali, finiszując z zapasem… dziewięciu dziesiątych sekundy.

fot. Sebastien Loeb – oficjalny profil Facebook

Loeb ze stuprocentową skutecznością

W tym sezonie „cesarz rajdów” nie schodzi z najwyższego stopnia podium. Trzeba jednak dodać, iż Loeb wystartował w zaledwie dwóch imprezach. Pierwszą z nich był Rajd Azorów, który nie znalazł się w tegorocznym kalendarzu FIA ERC. Francuz przemierzał wulkaniczne szutry za kierownicą najnowszej Fabii RS Rally2, gdzie wraz ze wspomnianą Laurene Godey pokonał Andreasa Mikkelsena i Nila Solansa. Triumf w Charlemagne oznacza, że Loeb może pochwalić się… stuprocentową skutecznością! Krótko mówiąc, Sebastien jest niczym wino, im starszy, tym lepszy. Mamy więc nadzieję, że najbardziej utytułowany kierowca w historii WRC nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wkrótce znów ujrzymy go na liście startowej Rajdowych Mistrzostw Świata. Wiemy jednak, iż priorytetem Seba jest triumf na Dakarze.

Wyniki 32. edycji Rallye National Charlemagne znajdziecie na stronie ewrc-results.com. Po więcej informacji z europejskich odcinków specjalnych zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

24. edycja Rotax Grand Finals nie dla Polaków

Rotax Grand Finals
Za nami 24. edycja Rotax Grand Finals, która zakończyła się w Bahrajnie. Na starcie stanęło 10 polskich...

Barbórka Tyska 2023 – action video Rally Sport TV

Barbórka Tyska 2023
Barbórka Tyska 2023 na Torze Testowym w Bieruniu spełniła oczekiwania kierowców i kibiców! Był śnieg, była beczka,...

Pierwszy etap East African Safari Classic na wykończenie

– To był prawdziwy horror! Ścigam się od lat, ale tak trudnego rajdu ze świecą szukać na...

X eliminacja Mistrz Małej Finlandii 2023 Action by MaxxSport

mistrz malej finlandii
X eliminacja cyklu Mistrz Małej Finlandii przebiegła w iście fińskich warunkach! Dużo śniegu i kręta próba "Małej...

Paweł Szczotka (mistrz HR4 2022): „W rajdach liczy się pasja, frajda, adrenalina”

Szczotka
Paweł Szczotka to jeden z tych kierowców, którzy od początku sportowej kariery pozostawali wierni jednej konstrukcji. Różne...

NAJPOCZYTNIEJSZE