Studenci z Polski potrzebni do wyścigów „Młodych Gwiazd”

537

Niezwykłe zawody, wielki świat motosportu, tylko dla młodych, ambitnych, nastawionych na sukces – prawdziwe wyzwanie.

Maciek Dreszer rozpoczyna rekrutację do 10 międzynarodowych TEAMów wyścigowego pucharu Reiter Young Stars – potrzebni studenci – dwaj zdolni mechanicy oraz marketingowiec. Zgłoszenia kandydatów na team@maciejdreszer.com do 25 marca br, do północy.

 ktm4

Kim są idealni kandydaci?

To studenci polskich uniwersytetów, fascynacji motoryzacji, którzy marzą o udziale w prawdziwych zawodach wyścigowych w profesjonalnym teamie, z wielkimi sponsorami, super maszynami sportowymi i w prawdziwie międzynarodowym środowisku.

– Marzenia się spełniają, trzeba tylko dać im szansę – zachęca Maciek Dreszer – młody kierowca wyścigowy z Tarnowa, który od kilku lat robi furorę na międzynarodowych torach wyścigowych. Ma m.in. tytuł mistrza w europejskiej edycji pucharu BMW M235i i jest najmłodszym w historii motorsportu zwycięzcą na najniebezpieczniejszym torze świata – Zielonym Piekle – Nurburgringu.

Idea wyścigu:

To puchar wyścigowy rozgrywany na torach całej Europy. Współzawodnictwo młodych, międzynarodowych teamów. Idea, która zrodziła się z potrzeby dużych firm motoryzacyjnych sponsorujących wyścigi samochodowe, aby wyszukiwać i „wyłapać” młode talenty – kierowców, mechaników oraz marketingowców, zdolnych za kilka lat osiągać sukcesy w profesjonalnym motosporcie.

W tym międzynarodowym pucharze wyścigowym zwycięża team, a nie zawodnicy, nawet ci najszybsi na mecie. Na sukces pracuje cały zespół: kierowcy, mechanicy, ale również marketingowiec, który prezentuje team, pozyskuje fanów i komunikuje się z mediami. Każdy członek zespołu jest ważny. Kierowcy to chłopak lub dziewczyna, podczas zawodów jadą samochodem teamu na zmianę. Co ważne wszyscy uczestnicy, również Polacy, trafiający do międzynarodowych teamów, są rozlosowywani, a więc najprawdopodobniej nie będą ze sobą współpracować.

– Chodzi o to, aby nauczyć się pracy zespołowej w środowisku międzynarodowym – podkreśla Maciek Dreszer. – Oprócz rywalizacji w teamach, gdzie będziemy współzawodniczyli o końcowy wynik całego teamu liczy się jednak polska solidarność, a więc będziemy sobie również kibicować – przekonuje Maciek.

O zawodach

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Hans Reiter, właściciel stajni GT Reiter Engineering w Kirchanschoering, w Bawarii, który w partnerstwie z KTM Sportscar GmbH oraz Stephane Ratel z SRO Motorsport Group stworzyli “REITER YOUNG STARS” – zawody, których inauguracja nastąpi już za niespełna 2 miesiące.

– Przede wszystkim chodzi o stworzenie warunków do stałego rozwoju dla kierowców oraz umożliwienie dostępu naszym partnerom do najzdolniejszych inżynierów motoryzacyjnych – wyjaśnia Hans Reiter. – Młodzi kierowcy oraz inżynierowie powinny mieć pełen dostęp do zawodów prestiżowej serii GT i mieć większe możliwości udziału w nich niż tylko sprawdzanie ciśnienia opon – mówi Hans Reiter.

Samochód KTM

Samochód to wyścigowy bolid KTM X-BOW GT4. Samochód powstał na bazie podzespołów znanego austriackiego producenta KTM, ma silnik Audi i technologie używane w takich samochodach jak np. Lamborghini. Do potrzeb zawodów zbudowanych zostało tylko 10 takich samochodów, każdy z karbonową ramą nadwozia wykonaną w technologii „Monocoque”, wadze poniżej 1000 kg I mocy 360 KM.

 Maciek Dreszer przy KTM X-BOW GT4

Rekrutacja

Rekrutację wśród studentów polskich uczelni na prośbę organizatora wyścigów przeprowadza Maciek Dreszer, który jak na razie jest jedynym polskim kierowcą biorącym udział w tym pucharze wyścigowym.

Rekrutacja skierowana jest do studentów lub zespołów uczelnianych wszystkich uniwersytetów i uczelni technicznych w Polsce. Każdy ma szansę. Udział w projekcie nie jest płatny. Organizatorzy zapewniają pokrycie wszystkich kosztów udziału, przejazdów na zawody, zakwaterowania, wyżywienia etc.

Rekrutacja rozpoczyna się z dniem 8 marca 2016 i pierwszy etap zbierania aplikacji, czyli CV oraz listu motywacyjnego potrwa do 25 marca. 28 marca zostaną ogłoszone wyniki, a wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w testach praktycznych na torze wyścigowym, gdzie Maciek Dreszer wraz z zawodowym business coachem oraz swoją ekipą mechaników przeprowadzi drugi etap rekrutacji kandydatów. Sprawdzana będzie motoryka, myślenie, praca zespołowa i odporność na stres. Na tę niezwykłą rekrutację zostaną zaproszone również media.

Po tym etapie zostaną wyłonione rekomendowane uczelniane teamy, z których organizator pucharu wybierze uczelnię do współpracy. Zwycięzcy pojadą na start projektu, oficjalne spotkanie teamów z całego świata oraz wielkie losowanie w Salzburgu. Następnym krokiem będzie już wyjazd na wyścigi, pierwsze na legendarnym torze Monza. Sezon wyścigowy to cykl 5 zawodów, rozgrywanych w Europie od kwietnia do października 2016r.

Zwycięzcy w konkursie oprócz niesamowitych nagród mają szansę rozpocząć profesjonalną karierę w dalszych wyścigach sportów motorowych korzystając ze wsparcia i kontraktów z największymi firmami motoryzacyjnymi.

Więcej szczegółów na: http://www.reiter-ktm.com/en/

Ogłoszenie rekrutacyjne:

Stanowiska: 2 mechaników i 1 marketingowiec teamu międzynarodowych wyścigów serii GT “REITER YOUNG STARS”

W związku ze startem nowego pucharu wyścigowego “REITER YOUNG STARS” Maciej Dreszer szuka kandydatów ( studentów lub zespoły uczelniane) do udziału w międzynarodowym zespole studenckim, obsługującym bolid wyścigowy KTM X Bow GT4

Zapewniamy:

– udział w niesamowitych, profesjonalnych zawodach międzynarodowych w teamach z całego świata, ścigających się w bolidach KTM X-Bow GT4

– pokrycie wszystkich kosztów udziału w zawodach, logistyki, wyżywienia etc.

– kontakt z największymi sponsorami, profesjonalnymi inżynierami teamów, reprezentantami świata motoryzacji

– niesamowite kontakty międzynarodowe z ludźmi z całego świata i prawdziwe sportowe emocje, współpracę i rywalizację teamów

– ciężką pracę, naukę, nieprzespane noce i możliwość sukcesu w sportach motorowych

– szansę na zwycięstwo teamu i niezwykłe nagrody, a także w przyszłości na kontrakt z największymi stajniami motosportów na świecie

Wymagania:

– musisz być studentem lub studentką uczelni wyższej w Polsce – jeśli aplikujesz na stanowisko mechanika – kierunki techniczne, marketingowca – humanistyczne. Najlepiej, gdy zgłosicie się już jako 3 – osobowy zespół uczelniany. Wyjątki są możliwe, ale musisz nas zaskoczyć.

– szukamy wyłącznie osób ambitnych, odważnych, którzy chcą przeżyć prawdziwą życiową przygodę. Jeśli lubisz oglądać sporty motorowe wyłącznie w kapciach, przed telewizorem, przy paczce chipsów – zostań w domu i oglądaj zawody z pozycji kanapy

– musisz kochać motosport, motoryzację i chcieć osiągnąć w niej sukces

– team player – jeśli nie do końca wiesz o co chodzi, to tego Cię nauczymy

– musisz być gotowy przez następne pół roku jeździć po słynnych torach całej Europy, aby uczyć się i ciężko pracować na sukces całego teamu – nie martw się o swoje studia, to głownie weekendy i nie wszystkie, dasz radę

– musisz znać angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku – nie interesuje nas Twój akcent i wysublimowane słówka lub certyfikat Oxford, czy Cambridge – musisz swobodnie się komunikować – sprawdzimy to.

Zgłoszenia:

CV wraz z listem motywacyjnym dostarcz nam na team@maciejdreszer.com do 25 marca 2016r – do północy. Wybór kandydatów nastąpi kilka dni później. Kandydaci dostaną zaproszenia na drugi etap rekrutacji (praktyczny) mailowo. Zaskocz nas, wymagamy od Ciebie odwagi, kreatywności i niezwykłych mocy. Zastanów się co możesz wnieść do motorsportu i napisz to nam! Czekamy na Twoją aplikację.

**************************

Maciej Dreszer

Jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. W 2015 roku, ścigając się wyścigówką BMW, zwyciężył w europejskiej edycji pucharu BMW M235i Racing Cup, wielokrotnie wygrywając na słynnych obiektach w Belgii i Holandii – Spa, Zolder i Zandvoort. Na gali motorsportu w Brukseli otrzymał od BMW tytuł Młodzieżowy Talent Roku. W 2015 roku Maciej zdobył również tytuł Wicemistrza Świata w prestiżowej serii wyścigów długodystansowych 24H International Endurance Series. Starty w niej rozpoczął od 24-godzinnego wyścigu na torze Dubai Autodrome w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Sukcesy w sezonie 2015 były efektem ciężkiej pracy i kontynuacją świetnej passy rozpoczętej w 2014 roku. Wtedy to Maciej Dreszer wielokrotnie zwyciężał w cyklu wyścigów długodystansowych VLN na niemieckim Nürburgringu, startując Toyotą GT86. W 2014 roku, jako kierowca wyścigowy, przeszedł do historii – został najmłodszym zawodnikiem, który wystartował i wygrał wyścig na Nürburgringu. Maciej jest też najmłodszym w historii uczestnikiem 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24h Rennen na Nürburgringu, zwanym „Zielonym Piekłem”. Maciej Dreszer nie ma w Polsce równych sobie jeśli chodzi o doświadczenie wyścigowe na torze Nürburgringu–Nordschleife, uznawanym za najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny tor wyścigowy na świecie. Jako jedyny Polak posiada licencję wyścigową uprawniającą do startów na tym torze. Mimo młodego wieku, Maciej jest kierowcą z ogromnym doświadczeniem w wyścigach długodystansowych, żaden sportowiec w Polsce nie może się z nim równać jeśli chodzi o Endurance Racing. Maciek jako ambasador polskiego motorsportu uczestniczył w lutym 2016 roku w premierze pierwszego polskiego superauta wyścigowego – Arrinery GT podczas targów motoryzacyjnych w Birmingham. W sezonie 2016 Maciej Dreszer zamierza wystartować w najnowszej serii wyścigowej – „Reiter Young Stars” ultralekkim bolidem wyścigowym KTM X-Bow GT4, startując z biało-czerwoną flagą na piersi.

http://maciejdreszer.com/

**************************

inf.pras.