Subaru Poland Rally Team powraca na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

457

W nadchodzącym sezonie zespół wystawi w całym cyklu RSMP dwie identyczne Subaru Imprezy STI N4 do których wsiądzie dwóch bardzo młodych, ale utalentowanych kierowców: Marcin Słobodzian i Mikołaj „Miko” Marczyk.

 13

Pilotem Marcina będzie Jakub Wróbel, a na prawym fotelu w rajdówce Miko zobaczymy Sebastiana Dwornika. Mimo iż do najbliższego rajdu zostało jeszcze sporo czasu, SPRT rozpoczęło już pierwsze testy, które odbyły się w ostatni weekend stycznia na Torze Kielce. Koordynatorem zespołu został w sezonie 2017 doświadczony Jacek Wyrzykowski, a dyrektorem sportowym Wacław Kostecki ze Szkoły Jazdy Subaru.

20

Witold Rogalski, Dyrektor SPRT: Nasz zespół już od dłuższego czasu jest nastawiony na kształcenie młodych zawodników. Wystarczy wspomnieć choćby Kajetana Kajetanowicza czy Wojtka Chuchałę, którzy w barwach Subaru odnieśli wiele sukcesów. Mam nadzieję, że zarówno Marcin Słobodzian jak i Mikołaj Marczyk będą ambitnie szkolić swoje umiejętności i wykażą sporo determinacji, aby stawać się coraz lepszymi kierowcami rajdowymi. W sezonie 2017 najważniejszy będzie progres uzyskiwany przez nich podczas kolejnych rajdów, a nie wynik końcowy. Jako zespół dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć im do tego jak najlepsze warunki.

74

Subaru Poland Rally Team wystartuje we wszystkich sześciu eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszą z nich będzie kwietniowy Rajd Świdnicki. Zespół zaplanował też szereg testów po to, aby załogi mogły jak najlepiej poznać samochody, w których przyjdzie im rywalizować. Warto przypomnieć, że SPRT działa nieprzerwanie od 2002, a pierwszym kierowcą teamu był Leszek Kuzaj. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2017 będą: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing i SJS.

Marcin Słobodzian mieszka w Krakowie, ma 24 lata. Zdobył już tytuł II wicemistrza Polski w wyścigach górskich i tytuł mistrza Polski w grupie N. W sezonie 2016 za kierownicą Subaru Imprezy STI wystartował aż w dziesięciu rajdach, znakomicie prezentując się zarówno w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska jak i w ostatniej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

79

Mikołaj „Miko” Marczyk to 21-letni kierowca z Łodzi, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, gdzie odniósł wiele sukcesów w klasie RO1 za kierownicą Hondy Civic. Startował też z powodzeniem w Rallysprintach. Swoją przygodę z motorsportem rozpoczynał od kartingu halowego.

Foto. M.Kaliszka