Jarek i Marcin Szejowie wystartują w 1 rundzie Tarmac Masters. To trening przed Rajdem Świdnickim

Jarosław i Marcin Szejowie wystartują w najbliższy weekend w 8. Tech-Mol Rally. Impreza ta stanowi pierwszą rundę sezonu Tarmac Masters. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team traktuje start na Dolnym Śląsku treningowo, skupiając się na dobrym poznaniu Skody Fabii Rally2 evo i na przygotowaniach do Rajdu Świdnickiego.

Tech-Mol Rally 2024 stanowi pierwszą rundę nowego sezonu cyklu Tarmac Masters. Jest to seria rajdów okręgowych rozgrywanych na Dolnym Śląsku, przeznaczona zarówno dla zawodników początkujących i amatorów, jak i dla profesjonalistów. Bazą rajdu będzie Nowa Ruda w powiecie kłodzkim, kilka kilometrów od granicy z Republiką Czeską.

Zobacz także: Tarmac Masters 8. Tech-Mol Rally – harmonogram

Dla załogi GK Forge LOTTO Rally Team będzie to trening przed zbliżającym się Rajdem Świdnickim – pierwszą rundą mistrzostw Polski. Szejowie skupią się na dalszym zapoznawaniu ze Skodą Fabią Rally2 evo oraz na wypracowaniu odpowiednich ustawień samochodu. Rywalizacja w rajdzie okręgowym pozwoli im na złapanie dobrego rytmu po długiej zimowej przerwie. Wszystkie 7 odcinków specjalnych odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia. W rajdzie pojawi się 6 załóg w samochodach R5 / Rally2, zaliczanych tutaj do klasy PRO.

Jarosław Szeja: Start w Tech-Mol Rally w cyklu Tarmac Masters będzie dla nas znakomitym sposobem na wyjście z „zimowego snu”. Mamy w naszym zespole nowy samochód i wciąż potrzebujemy wielu kilometrów, aby się z nim dobrze zapoznać. Trening i przygotowania w formie startu w rajdzie to zawsze bardzo skuteczna forma nauki. Tym bardziej, że będziemy mogli porównywać nasze czasy do chłopaków, z którymi później będziemy rywalizowali w mistrzostwach Polski. Myślę, że taki start pozwoli nam na wyciągnięcie wielu wniosków i po jego zakończeniu będziemy o wiele mądrzejsi. Do zobaczenia w Nowej Rudzie, trzymajcie kciuki!