Szutrowy Puchar Toru Słomczyn – 4 runda. A później długa przerwa

To będzie ostatnia szansa, na przestrzeni kilku miesięcy, aby powalczyć na luźnej nawierzchni w Słomczynie. 4 runda EXIDE Szutrowy Puchar Toru Słomczyn zamyka pierwszą część sezonu. Kolejna szansa będzie dopiero w październiku.

Taka „dziura” w kalendarzu spowodowana jest napiętym kalendarzem wydarzeń sportowych i wynajmów na Autodromie Słomczyn. Do tego szutry mogą odbywać się tylko w sobotę ze względu na korzystanie z obszarów giełdowych, które są potrzebne w każdą niedzielę. Tym sposobem 13 kwietnia zakończy się pierwsza część sezonu. Powrót na luźną nawierzchnię będzie dopiero 12 października.

Impreza kierowana jest do kierowców amatorów. W tym roku organizowany jest Rajd Polski po szutrze w ramach Mistrzostw Świata, a nie mamy za wiele okazji samemu spróbować swoich sił na luźnej nawierzchni. Dlatego warto korzystać z takich wydarzeń. Zawodnicy startujący treningowo mają osobną klasyfikację. A jednocześnie pozwala to na porównanie się i zobaczenie różnic w autach, które są w specyfikacji szutrowej.

Trasa o długości 2km prowadzi przez szutrową sekcję Autodromu Słomczyn po czym łączy się z odcinkiem szutrowym na którym odbywa się Rajd Barbórka. Po zapoznaniu z trasą załogi mają pięć przejazdów z pomiarem czasu. Wyniki prowadzone są z elektronicznym pomiarem i na żywo można śledzić swój czas i postęp w klasyfikacji generalnej imprezy.

Zobacz także: Kalendarz Szutrowy Puchar Toru Słomczyn 2024

Widowiskowe przejazdy są także atrakcyjne dla publiczności. Formuła wydarzenia pozwala na oglądanie z jednego miejsca prawie połowę odcinka. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny na wszystkie punkty widokowe i do parku maszyn.

Przydatne linki dla zainteresowanych:

 · Regulamin Ramowy
 · Regulamin Uzupełniający
 · Lista zapisanych
 · Formularz zgłoszeniowy
 · Dołącz do wydarzenia