Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy, wskoczył za kierownicę… BMW M3 E30! Belg wziął udział w 7. edycji Spa Rally 2022, finałowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Belgii.

Belg zamienił swojego Hyundaia na kultowe BMW M3 generacji E30 w barwach LifeLive, motorsportowej marki swojego… brata, Yannicka Neuville’a. Mimo, że finałową rundę belgijskiego czempionatu storpedowała pogoda (obfite opady śniegu), Thierry poradził sobie z tylnonapędową maszyną w naprawdę mistrzowski sposób. Neuville zakończył rywalizację na wysokiej, 6. lokacie w klasyfikacji generalnej, a przy okazji wygrał swoją klasę. Przewaga podopiecznego Hyundaia była gigantyczna i wynosiła ponad pięć minut.

Zwycięzcą 7. Spa Rally 2022 został Francuz, Stephane Lefebvre (Citroen C3 Rally2), co pozwoliło mu ostatecznie przypieczętować tytuł rajdowego mistrza Belgii. Drugie miejsce zajął triumfator kategorii WRC2 z Rajdu Japonii, Gregoire Munster. Podium rajdu uzupełnił gospodarz, Cedric De Cecco. Warto nadmienić, że na liście startowej znalazł się również… Jos Verstappen, ojciec Maxa Verstappena. Holender przeciął linię mety na 31. miejscu.

Klasyfikacje generalną 7. Spa Rally 2022 znajdziecie naturalnie na stronie ewrc-results.