wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościTiger Rally Team przed I rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Tiger Rally Team przed I rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Już w najbliższy weekend w Świdnicy rozpoczyna się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tomasz Kasperczyk, kierowca Tiger Rally Team kończy przygotowania do nowego sezonu testami na Dolnym Śląsku. Zespół ma już w tym roku na koncie dwa treningowe starty – w Rajdzie Liepaja – drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdzie Valasska w Czechach.

IMG_0072

Nadchodzący sezon Mistrzostw Polski zainauguruje 43 Rajd Świdnicki Krause, który rozpocznie się 25 kwietnia w Świdnicy. Do rajdu zgłosiło się ponad osiemdziesiąt załóg, możemy więc spodziewać się ciekawej i zaciętej walki na odcinkach specjalnych. Tegoroczne zmiany w przepisach powinny zafundować kibicom więcej emocji do ostatniego OS-u rajdu. Dodatkowe punkty, które można zdobyć podczas miejskiego odcinka rozgrywanego w Świdnicy będą motywacją dla wszystkich zawodników by zapewnić kibicom wspaniałe rajdowe widowisko.

Dla załogi Tiger Rally Team – Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego będzie to już drugi sezon w Fordzie Fiesta R5 obsługiwanym przez profesjonalistów z C-Rally. Plany zespołu na ten rok zakładają walkę o jak najwyższe miejsca w poszczególnych rajdach i zdobywanie doświadczenia  na odcinkach specjalnych. Poza startami w krajowym czempionacie, Tomasz Kasperczyk planuje wystartować treningowo w dwóch rundach Rajdowych Mistrzostw Europy – auto24 Rally Estonia  oraz Barum Czech Rally Zlín.

Tomasz Kasperczyk: Przed nami Rajd Świdnicki, inaugurujący tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Piękna okolica i wymagające, ciekawie skonfigurowane odcinki przygotowane przez organizatorów to to, czego można się spodziewać po tej imprezie. Myślę, że będę miał co robić za kierownicą, mimo że w tym roku przejadę trochę mniej kilometrów OS-owych niż w poprzednim. Postaram się wykazać szybkim tempem od pierwszego odcinka. Wynik nie jest dla mnie sprawą priorytetową, nadal nastawiam się na rozwój. Nie chcę też deklarować walki o tytuł Mistrza Polski, bo czeka mnie jeszcze wiele pracy by osiągnąć ten cel. Cała czołówka oprócz Macieja Rzeźnika stawi się w komplecie, niemal wszyscy samochodach klasy R5, więc nie będzie łatwo. Jestem jednak dobrej myśli i liczę na mocny doping kibiców na patelniach walimskich, bo tam postaramy się pojechać bardzo widowiskowo.

Damian Syty: Testy przed pierwszą rudą RSMP odbyliśmy na terenie Dolnego Śląska, który przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Bardzo przyjemnie podróżowało się nam po niespełna trzykilometrowym odcinku testowym. Od początku mieliśmy bardzo dobre tempo, co pozytywnie nastraja przed zbliżającym się Rajdem Świdnickim. Planujemy jeszcze krótkie testy w tym tygodniu, aby dograć ustawienia zawieszenia, które cały czas udoskonalamy. Jesteśmy dobrze przygotowani i czekamy z optymizmem na pierwszą rundę Mistrzostw Polski.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

IMG_0148

 

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

 

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

 

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

  • auto24 Rally Estonia (Estonia)     17-19 lipca
  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

 

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

  • Rajd Świdnicki – KRAUSE,  24-26 kwietnia
  • Rajd Karkonoski,                  14-16 maja
  • Rajd Gdańsk Baltic Cup,      19-21 czerwca
  • Rajd Rzeszowski,                  06-08 sierpnia
  • Rajd Wisły,                             04-06 września
  • Rajd Nadwiślański,                18-20 września
  • Rajd Dolnośląski,                   16-18 października
  • Rajd Arłamów,                        12-14 listopada

 inf.pras.

 

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE