Tomasz Adamek zmienia dyscyplinę. Wystartuje w wyścigu górskim

1386
Tomasz Adamek wystartuje w wyścigu górskim
Tomasz Adamek wystartuje w wyścigu górskim

Tomasz Adamek to utytułowany pięściarz, który ma za sobą bardzo owocną karierę. Tymczasem „Góral” zaskoczył wszystkich fanów najnowszą decyzją. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zdradził, że przygotowuje się do startu w wyścigu górskim.

Tomasz Adamek ma jeszcze w planach pożegnalną walkę bokserską. Lecz zanim dojdzie do ostatniego pojedynku, popularny pięściarz postanowił sprawdzić się w kolejnej dyscyplinie sportowej. Wybrał podobną drogę jak przed wieloma laty Adam Małysz.

Adamek zdradził w rozmowie z Kamilem Wolnickim z „Przeglądu Sportowego”, że pierwszą propozycję startu w wyścigach samochodowych usłyszał pół roku temu od Mateusza Rzadkosza. W rozmowie z dziennikarzem ujawnił, że już wcześniej miał pomysł, żeby spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Popularny „Góral” wystartuje już pod koniec miesiąca podczas 14. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Siódma runda organizowana w ramach mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich odbędzie się w dniach 30 czerwca – 2 lipca.

46-letni sportowiec wsiądzie za kierownice Mitsubishi Lancera Evo IX lub Subaru Imprezy STi. Niewykluczone, że wsiądzie do mocniejszego samochodu kategorii Open, np. Skody Fabii WRC. Wszystko zależy od jego umiejętności, które będą weryfikowane podczas testów. Jedno jest pewne – Adamek nie będzie startować z pomiarem czasowym.

Zobacz: Wyścig Górski Prządki 2023 – Action wideo

Utytułowany bokser zapowiada, że zamierza podejść do nowej roli w stu procentach. Wyścigi górskie to sport, który wymaga ogromnej koncentracji podczas przejazdu krótkiego odcinka trasy bez pomocy pilota. W świecie boksu Adamek również musiał polegać na sobie i swoich decyzjach. Dlatego decyzja o próbie sił w nowej kategorii sportu może być dla niego strzałem w dziesiątkę.