Trzecia runda Roka w Bydgoszczy

Rok Cup Poland
fot. Joanna Lenart (Shotsport)

Już trzy z siedmiu zaplanowanych w sezonie 2023 spotkań mają za sobą zawodnicy Rok Cup Poland. W miniony weekend byliśmy świadkami interesującej rywalizacji, która rozegrała się na Kartodromie Bydgoszcz.

Rokkersi mieli w ostatni weekend wspaniałe warunki do ścigania. Liczne zwroty akcji, wyścigi pełne emocjonujących wydarzeń i rywalizacja trzymająca w napięciu do końca była wizytówka trzeciej odsłony pucharu Rok. Po czterech wyścigach finałowych każdej kategorii Rok poznaliśmy zwycięzców rundy.

Niepokonany w dwóch ostatnich rundach jest Marcel Kasprzycki, który wśród juniorów umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na czoło Mini Rokkersów wciąż jest Tomasz Cichoracki, a wśród najmłodszych Aleksander Pelikański. Z kolei klasyfikację generalną Rok Senior GP otwiera Franciszek Czapla.

W sobotnie popołudnie w Bydgoszczy na najwyższym stopniu podium stawali: Aleksander Pelikański (Baby Rok), Franciszek Bal (Mini Rok), Marcel Kasprzycki (Junior Rok), Oliwier Kobiela (Senior Rok) i Antoni Bal (Expert Rok – tylko trzech zawodników). Tomasz Cichoracki (Mini Rok) i Franciszek Czapla (Senior Rok) tym razem musieli zadowolić się trzecim i drugim miejscem, ale utrzymali pozycję lidera klasyfikacji generalnej sezonu.

W pozostałych kategoriach liderami pozostali zwycięzcy minionej rundy. Kolejne spotkanie Rokkersów odbędzie się w czerwcu na Autodromie Słomczyn.

Wyniki poszczególnych kategorii Rok Cup Poland:

Baby Rok
1. Aleksander Pelikański 75 pkt
2. Jan Gardzielik 66
3. Borys Piotrowski 63
4. Dominik Wójcik 60
5. Lena Szyfter 56
6. Mikołaj Więckowski 44

Mini Rok
1. Franciszek Bal 82 pkt
2. Adrian Potępa 72
3. Tomasz Cichoracki 61
4. Matusz Wal 55
5. Marek Łagan 52
6. Miłosz Smuk 51

Junior Rok
1. Marcel Kasprzycki 100 pkt
2. Franciszek Czapla 52
3. Morgan Knudsen 51
4. Antoni Kosiba 50
5. Marcel Matyjewicz 50
6. Marek Piórkowski 42

Senior Rok
1. Oliwier Kobiela 95 pkt
2. Franciszek Czapla 85
3. Colin Ważny 55
4. Maksymilian Angelard 54
5. Piotr Orzechowski 51
6. Antoni Bal 34