Udany początek sezonu na WSK Champions CUP

Debiut 9-letniego Macieja Gładysza na włoskim torze Adria Karting Raceway był bardzo udany. Jeden z najmłodszych kierowców w stawce już w czasówce pokazał, że stać go na wiele wykręcając 7. czas i trafiając do grupy A. Wyścigi/HEATY również potoczyły się po myśli młodego zawodnika, choć zdarzały się liczne przetasowania okupione zaciętą walką.

gckkgiclljhodjme

Najwyżej przekroczył linię mety na 6 miejscu. Półfinał i w szczególności finał pokazał jak dużą pasję i wolę walki ma Maciek. Tuż po stracie doszło do kontaktu z drugim kierowcą, który najechał na Maćka, skutkującym uszkodzeniem obudowy, która ocierając o łańcuch spowalniała zawodnika Parolin Poland by WTR. Wszystkie zmagania zakończyły się bardzo dobrym rezultatem, jakim jest 25 miejsce w finale. W kategorii Mini 60 wystartowało 91 zawodników. Wypada na koniec przypomnieć, iż w zawodach brało udział ponad 220 kierowców z 38 krajów z 4 kontynentów.

MG_1

Kilka słów od Maćka:
„Zawody WSK Champions CUP były prawdziwym wyzwaniem i sprawdzianem. Najmocniejsza liga kartingowa na świecie i mój debiut. Pierwszy raz startowałem w tak mocnej stawce i udało mi się znaleźć w finale. Nie byłoby to możliwe bez doskonałej obsługi technicznej mojego karta, za którą dziękuję Parolin Poland by WTR, a w szczególności Wiktor Turkiewicz oraz Marcinowi Bińkowskiemu. Simone CatenacciMA Engines za znakomicie przygotowany silnik. Pragnę podziękować swojemu Głównemu Partnerowi Grupa Azoty, oraz Akademia Orlen Team i Porsche Inter Auto Polska. Nie mogę zapomnieć o mojej rodzinie, która wspierała mnie na każdym etapie, zarówno przygotowań, jak również samej walki – dziękuje i kocham Was. – powiedział Maciej Gładysz
dodając: „Już za tydzień ponownie widzimy się w Adrii na I rundzie WSK Masters.”

MG_2 MG_3

inf.pras.