czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościUjarzmianie Polo Super 1600

Ujarzmianie Polo Super 1600

Zespół Krzysztofa Skorupskiego dzięki połączeniu talentu kierowcy i dobrego auta walczył już o tytuł starego kontynentu. Jednak za sprawą eksperymentu podczas minionej rundy European Rallycross Challenge w Sosnovej cały zespół przypomniał sobie początki pracy z autem Super 1600. Przyczyną był start Karola Skorupskiego, który zmienił brata na miejscu kierowcy. W ramach współpracy z Czeską wypożyczalnią, młodszy z braci Skorupskich, otrzymał szansę do osobistego sprawdzenia się w tym aucie. Mimo, że Karol ma na swoim koncie dwa sezony w wyścigach na torze w Słomczynie to jednak z autem tej klasy i przy takiej silnej konkurencji startował pierwszy raz.

Cały zespół musiał podejść do tematu wyścigu od początku bowiem nowy kierowca ma swoje preferencje i musi do nich dopasować auto. Liczba kombinacji ustawień zawieszenia czy balansu hamulców u niedoświadczonego zawodnika może wywołać zawrót głowy. Dlatego pomocną radą służył Krzysztof, ale podczas wyścigu kierowca jest sam z konkurentami, którzy nie uznają taryfy ulgowej dla debiutantów.

DSC_8156

Start można zaliczyć do udanych. W poszczególnych czasach udawało się nawiązać kontakt z czołówką, jednak gdy pierwsze dwanaście aut mieści się w jednej sekundzie to wtedy minimalne błędy powodują gigantyczne straty. Karol tracił niecałą sekundę do pierwszych aut, a to pozwoliło na start w finale B. W walce z siedmioma konkurentami jednocześnie musiały posypać się zderzaki o czym przekonał się rywal na którego wepchnięto Polskie Polo. Zakończył on bieg przed pierwszym zakrętem. Karol ruszył dalej i ostatecznie wywalczył dwunastą pozycję.

Mimo kilkuletniego doświadczenia polskiego zespołu w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy był to weekend pełen zupełnie nowych emocji. Karol sprawdził się w warunkach jakich startuje jego utytułowany brat. Teraz czas na rewanż na podwórku gdzie Karol odnosi sukcesy.

Karol Skorupski: Krzysiek bardzo mi pomagał podczas zawodów, jednak ja sam musiałem przełamać te emocje w samochodzie ponieważ jest to strasznie szybki tor w porównaniu do innych rallycrossowych obiektów. Jednocześnie często widoczność spadała do zera z powodu ostrego słońca i gęstego kurzu. Do tego wysokie i wybijające tarki. Udało się doprowadzić cały samochód do mety chociaż konkurenci nie szczędzili blach. Wiele się nauczyłem podczas tego weekendu i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał okazję spróbować powalczyć o wyższe lokaty.

Krzysztof Skorupski: Trudne są początki, szczególnie jeśli doświadczenie Karol zdobywał w pojeździe tylno napędowym – Junior Buggy. Nie była więc to łatwa przesiadka. Do tego zupełnie nowy tor, w Junior Buggy jeździ się tylko w Słomczynie. Ale tak jak się spodziewaliśmy, szybko się adoptował do nowych warunków i co ważne był coraz szybszy z okrążenia na okrążenie i sukcesywnie poprawiał swoje błędy. Dla mnie było to też nowe doświadczenia potrzeć na moje auto podczas wyścigu z trybuny, a nie ze środka oraz nowa rola nauczyciela i konsultanta dla kierowcy. Plan na te zawody został spełniony, a pomysł startu Karola udany.

Więcej informacji na stronie zespołu: www.automax-rallycross.pl

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE