Nowa nazwa, nowy międzynarodowy kalendarz, więcej ścigania, jeszcze więcej emocji – tak w największym skrócie można podsumować zmiany, jakie przejdzie w nadchodzącym sezonie puchar Unitel Mazda MX-5 Cup!

Znana dobrze kibicom seria wyścigowa z udziałem samochodów Mazda MX-5, do tej pory głównie krajowa, zaprasza teraz do ścigania kierowców z innych państw i umożliwia rywalizację na torach zagranicznych pod nazwą Unitel Mazda MX-5 Cup Central Europe! Dwa minione sezony potwierdziły w pełni, że Mazda MX-5 to wspaniały samochód wyścigowy, a walory, z których słynie od ponad 30 lat wersja drogowa, dają także ogromną radość z jazdy na torze.

Wstępny kalendarz przewiduje ściganie podczas sześciu weekendów czyli 12 wyścigów. Mazda MX-5 Cup Central Europe będzie ścigał się wraz z Wyścigowymi Samochodowymi Mistrzostwami Polski (WSMP), oraz dwoma seriami międzynarodowymi – ESET CUP i FIA ETRC czyli Mistrzostwami Europy Ciężarówek.

 

  1. 19 – 21.05 Poznań (WSMP)
  2. 24 – 26.06 Poznań (FIA ETRC)
  3. 14 – 16.07 Poznań (WSMP)
  4. 18 – 20.08 Slovakiaring (WSMP)
  5. 09 – 10.09 Brno (ESET)
  6. 09 – 01.10 Poznań (WSMP)

Niezwykłych emocji powinna dostarczyć czerwcowa runda w Poznaniu. Puchar będzie ścigać się tam podczas jednego weekendu wraz z potężnymi ciągnikami siodłowymi o masie 5,5 tony, które stanowić będą niezwykły kontrast w stosunku do pucharowych Mazd o zdecydowanie lżejszej i bardziej kompaktowej konstrukcji…  Zawodnicy startujący w pucharze będą walczyć o tytuł Mistrza Polski Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.