Wideo z testów elektrycznej Skody Fabii RE X1. Zobaczymy ją na oesach już w przyszłym sezonie!

166

Pojawiło się już pierwsze nagranie z testów elektrycznej Skody Fabii zbudowanej przez zespół Kreisel Electric. Prawdopodobnie auto zadebiutuje na rajdowych trasach już w przyszłym sezonie. Elektryczna Fabia ma powalczyć o mistrzostwo Austrii.

Firma Kreisel po zakupie zwykłej Skody Fabii R5 przebudowała ją w stu procentach na elektryka. Została zmieniona większość podzespołów oraz układów, aby w połączeniu z elektryczną jednostką napędową wszystko mogło działać poprawnie. Prototyp o nazwie RE – X1 napędzają dwa elektryczne silniki o mocy 125 kW. Jeden z nich znajduje się na przedniej osi natomiast drugi na tylnej.

Więcej szczegółów na temat parametrów na razie nie znamy. Konstruktorzy potwierdzają, że w gotowości są dwa takie egzemplarze i na pewno jednym z nich będzie startował Raimund Baumschlager. Jest to prywatna konstrukcja, która ma szansę zadebiutować już w pierwszej rundzie Mistrzostw Austrii. Wszystko zależy od kolejnych testów, ale na ten moment zespół Kreisel Electric jest już w pełnej gotowości do walki ze spalinowymi samochodami klasy R5.

,, Cele nie są małe, liczymy na zwycięstwo w Mistrzostwach Austrii ” – wyjaśnił portalowi auto.cz zespół Kreisel.

Źródło: auto.cz
Autor: Dominik Reda