Wyka rozpoczyna obronę tytułu 318is Cup PL

Aktualny Mistrz Polski Karol Wyka wygrał pierwszy wyścig sezonu Game Expert 318is Cup PL na Torze Poznań. Zdobywca pole position o zaledwie 0,172 sekundy pokonał Artura Lemperta. Podium uzupełnił Rafał Kazana.

Tegoroczny sezon toczy się o większą stawkę. Puchar pozyskał bowiem sponsora tytularnego w postaci sklepu dla graczy Game Expert, który ufundował nagrodę dla mistrza tegorocznego cyklu, którą jest samochód BMW E36, czyli cywilna wersja pucharowej wyścigówki. Kibice mogą zapoznać się z ofertą sklepu oraz spróbować swoich sił w profesjonalnym sprzęcie do simracingu, odwiedzając namiot sponsora w padoku.

Wyka zrobił pierwszy krok w kierunku zdobycia głównej nagrody, pokonując w pierwszym wyścigu Lemperta i Kazanę. Tuż za podium uplasował się Michał Całek, za którym uplasowali się Karol Mirowski i Andrzej Skrzek, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili Marcin Lempert, Szymon Nowak, Piotr Parys i Piotr Imbierowicz.