Klimek pokonuje Osóbkę w Maluch Trophy

Fot. Tomasz Kubiak

Oskar Klimek odniósł zwycięstwo w swoim powrocie do rywalizacji w Maluch Trophy. Zdobywca pole position wygrał zacięty pojedynek z przebijającym się przez stawkę Kamilem Osóbką.

Inauguracja sezonu 2022 była pierwszym od trzech lat wyścigiem Maluch Trophy, w którym wzięły udział samochody najszybszej dywizji 2. Pole position wykorzystał Klimek, by od razu objąć prowadzenie i zacząć odjeżdżać od stawki dywizji 1 i 0.

W szybkim tempie przez stawkę przebijał się jednak Osóbka, który startował z końca stawki po nieudanych kwalifikacjach. Obaj zawodnicy następnie stoczyli wyrównany pojedynek, w którym prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Ostatecznie, na ostatnim okrążeniu pozycję lidera odzyskał Klimek i sięgnął po zwycięstwo z przewagą 0,644 sekundy.

Michał Szlachta zwyciężył w dywizji 1, pokonując Grzegorza Sochę, Tomasza Kozę, Macieja Knapińskiego i Jana Lewandowskiego. Startujący z pole position Mirosław Janduła nie dojechał do mety.

W dywizji 0 triumfował Jacek Chojnacki, przejeżdżając całe okrążenie więcej od Jakuba Dałka, Jarosława Matuszaka, Marka Szymczaka i Marka Kurzętkowskiego.