Zagraniczna ekspansja Trofeo di serie

200
Fot. Tomasz Kubiak

Po trzech sezonach zorganizowanych przy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, organizatorzy cyklu Trofeo di serie zrealizują swoje zagraniczne ambicje, łącząc siły z austriackim cyklem Histo Cup.

Puchar FIAT-a 500 wystartował w 2021 roku na Torze Poznań, gdzie została rozegrana większość dotychczasowych wyścigów. W ostatnich dwóch latach w kalendarzu widniała również zagraniczna runda na torze Slovakia Ring.

Organizatorzy wybiegali już poza rundy WSMP. W tym roku jedna z rund towarzyszyła Truck Grand Prix of Poland, natomiast w 2022 roku próbowano zorganizować zawody towarzyszące Pucharowi Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR w Moście – ta runda nie doszła jednak do skutku z powodu wybuchu wojny w Ukrainie.

Na sezon 2024 organizatorzy przygotowali kalendarz składający się w większości z zagranicznych rund. Jak czytamy w oświadczeniu: „W sezonie 2024 dołączamy do Histo Cup. Chcemy dać naszym zawodnikom możliwość ścigania się na różnych torach wyścigowych Europy. Uważamy, że powinni jeszcze bardziej rozwijać swoje umiejętności oraz nabywać doświadczenia”.

Potwierdzono na razie terminy pięciu weekendów wyścigowych w Czechach, na Węgrzech i Słowacji:

19-21.04 – Autodrom Most
10-12.05 – Autodrom Brno
12-14.07 – Pannonia Ring
2-4.08 – Slovakia Ring
30.08-01.09 – Balaton Park Circuit

Nie jest wykluczone, że kalendarz na sezon 2024 ulegnie jeszcze poszerzeniu.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.