Początek sezonu Trofeo di serie opóźniony

Fot. Tomasz Kubiak

Drugi sezon cyklu Trofeo di serie, będącego polskim pucharem FIAT-a 500, miał rozpocząć się w przyszłym miesiącu na torze Autodrom Most, przy okazji rundy Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA WTCR. Zagraniczna inauguracja sezonu nie dojdzie jednak do skutku.

„Przez ostatnie 19 dni balansowaliśmy pomiędzy wieloma ważkimi tematami, ostatecznie wspólnie z dyrekcją Autodrom Most podjęliśmy trudną decyzję o przesunięciu pierwszej rundy Trofeo di serie na czas późniejszy. Cały nasz zespół oraz nasi zawodnicy gorąco wspieramy różnymi działaniami nasze rodziny, znajomych a także pracowników pochodzących z Ukrainy. Nie godzimy się z sytuacją, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą, w związku z tym uważamy, że początek kwietnia nie będzie dobrym czasem na inaugurację pucharu” – czytamy w oświadczeniu organizatora.

Trofeo di serie miało być jedną z dwóch, obok 318is Cup PL, serii rangi Mistrzostw Polski obecnych w Moście. Sezon 2022 wystartuje jednak razem z całym cyklem WSMP, w weekend 13-15 maja na Torze Poznań.

Kalendarz Trofeo di serie 2022

13-15 maja – Tor Poznań
24-26 czerwca – Tor Poznań
15-17 lipca – Tor Poznań
19-21 sierpnia – Slovakia Ring
30 września-2 października – Tor Poznań
TBC – Autodrom Most