Żelazne damy wystartują w rajdach

10
Fot. Iron Lynx

Kobiecy zespół Iron Dames robi coraz większe postępy w sporcie. Po wygraniu pierwszego wyścigu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC, ekipa rozszerza swój program o rajdy.

Iron Dames to powstała w 2018 roku inicjatywa Debory Mayer, jednej z założycielek zespołu wyścigowego Iron Lynx. W pełni kobiecy zespół wygrał już wyścigi Europejskiej Serii Le Mans oraz WEC w samochodach GT, a wspierane przez program zawodniczki rywalizują też w Formule 4 i prototypach LMP2.

Wyścigi GT nie są jednak szczytem ambicji Mayer, która w ubiegłym roku dodała do swojego programu… zespół jeździecki, nawiązując współpracę z ekipą Equestrian. Wybór tej dyscypliny nie był przypadkowy – to jedyne zawody olimpijskie, w których nie ma podziału na płeć, a właśnie pokonywanie mężczyzn na równych zasadach jest motorem napędowym dla Iron Dames.

W 2024 roku program zostanie rozszerzony o kolejną dyscyplinę, jaką będą rajdy samochodowe. Iron Lynx wystawi trzy samochody Ford Fiesta Rally2 w Rajdowych Mistrzostwach Francji, z których jeden pod banerem Iron Dames.

Różowy samochód poprowadzi mistrzyni Francji kobiet z 2022 roku Sarah Rumeau, a pilotować ją będzie Julie Amblard. Zespół będzie mógł liczyć w swoich startach na wsparcie ze strony Sarrazin Motorsport. Stéphane Sarrazin i szef zespołu Iron Lynx Andrea Piccini współpracowali już w przeszłości w Formule 3000 i Formule 1.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.