piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościZielonka wygrywa na zakończenie sezonu WSMP

Zielonka wygrywa na zakończenie sezonu WSMP

Jacek Zielonka odniósł zwycięstwo w ostatnim dniu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowca Radicala SR10 pokonał Roberta Lukasa i Grzegorza Grzybowskiego.

Z pole position do niedzielnego sprintu ruszał Jan Antoszewski w BMW E46 GTR. Już na starcie wyprzedził go jednak Zielonka, który pozostawał na prowadzeniu do samego końca.

Na piątym okrążeniu Antoszewskiego wyprzedził Robert Lukas, który zakończył wyścig na drugiej pozycji. Antoszewski ostatecznie nie dojechał do mety, kończąc rywalizację dwa okrążenia przedwcześnie. Trzecie miejsce objął dzięki temu Grzegorz Grzybowski.

W dywizji D4 3500 zwycięstwo odniósł debiutujący za kierownicą Cupry TCR Adam Bougsiaa, pokonując Artura Rowińskiego i Amuno Pelette. Piotr Podoba był czwarty, przed Rafałem Gierasem i Arturem Paziewskim. Stawkę uzupełnili Katarzyna Terlikowska i Oskar Marszałkowski.

Zwycięstwo w dywizji D4 2000 Open odniósł Aleksander Robak przed Zbigniewem Łazarzem, Markiem Leśnikiem i Rafałem Płuciennikiem. W D4 2000 N/A Nikodem Silecki pokonał Michała Bulińskiego, a w D4 1400 Wiktoria Rozenek jako jedyna dojechała do mety, po tym jak Łukasz Lewandowski i Witold Czwarno odpadli na pierwszym okrążeniu.

Antoni Derebebki triumfował w DN2, Szymon Piotrowski o ułamek sekundy pokonał Mieszko Matuszyka w DN1, a w RacingN zwycięstwa odnieśli Radosław Wojdyna i Bruno Tomann.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE