DAKAR 2018: PIERWSZA WYPRAWA

Najważniejsze fakty

 

Przyszłoroczny Dakar odbędzie się w dniach 6 – 20 stycznia 2018; start w stolicy Peru – Limie, po drodze 10 różnych miast, meta w Cordobie (Argentyna).

W programie 14 dni rywalizacji (w 2017 było 12), trzy odcinki w kształcie pętli, 1 odcinek maratoński.

Podobnie jak w rajdach organizowanych w Argentynie w 2016 roku, druga stolica Boliwii Sucre będzie gościć imprezę Dakar Feria w trakcie wizyty Dakaru w tym kraju.

image002

Podczas prezentacji w La Paz i Buenos Aires podano do wiadomości miasta, które gościć będą starty i mety etapów podczas 14 dni rywalizacji Rajdu Dakar w 2018 roku. Boliwijczycy, podobnie jak Argentyńczycy mają nadzieję na zwycięstwa swoich zawodników.

 

Po ogłoszeniu, że trasa Dakaru 2018 przebiegać będzie przez Peru, Boliwię i Argentynę, Etienne Lavigne udał się w podróż do Ameryki Południowej, aby spotkać się z zawodnikami i zaprezentować trasę, na której będą rywalizować w styczniu przyszłego roku. Ponieważ władze Peru są skupione obecnie na pilnych problemach tego kraju, Etienne Lavigne rozpoczął swą podróż w La Paz od spotkania, w którym wziął udział prezydent kraju Evo Morales. Boliwijski lider ogłosił, że druga stolica kraju Sucre będzie gościła imprezę pod nazwą Dakar Feria w trakcie wizyty Dakaru w tym kraju. Ale uwaga wszystkich była zwrócona także na kierowcę quada Waltera Nosiglię, który w styczniu tego roku wygrał odcinek specjalny na terenie Boliwii. Zawodnik nie ukrywa swych obaw związanych z przyszłorocznym Dakarem. “Jestem podekscytowany, że Dakar powraca do naszego kraju, ale wiemy z całą pewnością, że będzie jeszcze trudniejszy, niż w ostatnich latach dzięki wizycie w Peru. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do dużych wydm, a będą one ważną częścią rajdu.

Trasa końcowej części rajdu na terenie Argentyny także będzie dużym wyzwaniem. Na odcinkach pomiędzy Saltą i Córdobą będzie można spotkać bardzo zróżnicowane warunki terenowe. Wiele wskazuje na powrót na trasę braci Alejandro i Marcosa Patronelli, ale po łącznie sześciu zwycięstwach w kategorii quadów, bracia z Las Flores utworzą tym razem załogę Yamahy w kategorii SSV. Ich były rywal Daniel Mazzucco również myśli o starcie w buggy, ale jego bronią będzie pojazd marki Can-Am.

image004

Trasa Rajdu Dakar 2018

Sobota, 6 stycznia: Lima – Pisco

Niedziela, 7 stycznia: Pisco – Pisco

Poniedziałek, 8 stycznia: Pisco – San Juan de Marcona

Wtorek, 9 stycznia: San Juan de Marcona – San Juan de Marcona

Środa, 10 stycznia: San Juan de Marcona – Arequipa

Czwartek, 11 stycznia: Arequipa – La Paz

Piątek, 12 stycznia: dzień odpoczynku La Paz

Sobota 13, stycznia: La Paz – Uyuni

Niedziela,14 stycznia: Uyuni – Tupiza

Poniedziałek, 15 stycznia: Tupiza – Salta

Wtorek, 16 stycznia: Salta – Belén

Środa, 17 stycznia: Belén – Chilecito

Czwartek, 18 stycznia: Chilecito – San Juan

Piątek, 19 stycznia: San Juan – Córdoba

Sobota, 20 stycznia: Córdoba – Córdoba

 

 inf.pras.

Dodaj komentarz