Jesteśmy na mecie, to się liczy

– Auto całe, załoga również, meldujemy się na mecie. Sezon Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów kończymy na trzecim miejscu i zdobywamy tytuł II vice mistrzów w klasie 1!

To pierwsze słowa Arka Idziego podsumowujące start w Darvit Walimskiej Jesieni Rajdowej, która odbyła się 13 i 14 października 2018 r. Na zawodników czekały klasyczne odcinki specjalne w nowej, zapętlonej formie, które pokonywane były także po zmroku.

Tytuł II vice mistrzów to kolejne podium na koniec sezonu 2018 dla zawodników biorących udział w projekcie „BS Rally Team dla młodych”, który wcielony został w życie w tym sezonie. Wcześniej Arek Idzi rywalizujący w BSK TECH Wyścigach Górskich w klasie markowej 126p zdobył tytuł mistrzowski.

– Odcinki pierwszego dnia rajdu były szybkie i kręte, brakowało nam nieco mocy, bo miejscami auto nie chciało jechać pod stromą górę – podsumowuje weekendowe zmagania Arek Idzi. – Drugi dzień rajdu to mega odcinek specjalny, który po raz pierwszy jechałem na slicku. Nie wiedziałem do końca, jak na takiej oponie zachowuje się auto. Jechało nam się dobrze, z każdym kilometrem nabierałem cennego doświadczenia i przekonania, że opony trzymają. Cały rajd przebiegł bez żadnych przygód i problemów technicznych. Najbardziej dla mnie liczy się to, że zameldowaliśmy się na mecie.
W Walimiu wyjątkowo Arek wystartował z etatowym pilotem BS Rally Team – Sławomirem Szpotem, który zastąpił Dominikę Samburską. – Cieszę się, że mogliśmy razem pojechać. To dla mnie ważne również z pozycji koordynatora projektu – przyznaje Sławek. – Widzę, że Arek coraz lepiej czuje się w samochodzie przednionapędowym i uważam, że gdyby miał do dyspozycji nieco więcej mocy, to na pewno łatwo by się nie poddał. Podczas rajdu wraz Mariuszem Brylskim chcieliśmy jak najbardziej ułatwić Arkowi walkę na odcinkach specjalnych. Mam nadzieję, że choć w części się to udało.

Zawodnicy nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już zaplanowane są kolejne rajdy. W sobotę 20 października Arek wystartuje swoim Fiatem 126p w 4 rundzie Dolnośląskiej Ligi Rajdowej 2018 pod nazwą 2 KJS Głuszyca. Mariusz Brylski i Sławomir Szpot (Honda Civic) w dniach 27 i 28 października zmagać się będą z rywalami podczas w ostatniej rundy Tarmac Masters 2018. Tam walczyć będą o tytuł vice mistrzów w klasie 3. Dwa tygodnie później Mariusz Brylski i Sławek oraz Arek z Dominiką pojadą w BSK TECH Rajdzie Wikinga, który bazę będzie miał w Dzierżoniowie. „Młodzi” walczyć tam będą o kolejny tytuł mistrzowski.

Pozdrawiamy, BS Rally Team

PODPIS ZDJĘCI
Fot.: BS Rally Team

1 – Niektóre przejazdy pierwsze dnia rajdu odbyły się już po zmroku

2 – Arek i Dominika zakończyli sezon Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów zdobywając tytuł II vice mistrzów w klasie 1!

inf.pras.