Kierowcy Rotax pojadą w Słomczynie.

Kierowcy serii kartingowej Rotax Max Challenge Poland ścigać się będą w najbliższy weekend na torze w Słomczynie. Przed nami czwarta odsłona rozgrywek pucharu i mistrzostw Polski.

Media4U00011

Autodrom Słomczyn będzie areną czwartej odsłony Rotax Max Challenge Poland, pucharowej serii kartingowej, w której ścigają się polscy kierowcy. Rywalizacja w sześciu kategoriach wiekowych to również walka o punkty kartingowych mistrzostw Polski. Weekend wyścigowy na Autodromie Słomczyn będzie czwartym weekendem wyścigowym tegorocznego sezonu.

Media4U00028

Po trzech odsłonach rozgrywek liderami w swoich kategoriach są Maciej Gładysz (Micro Max), Karol Kręt (Mini Max), Kamil Donicz (Junior Max), Mateusz Pyłka (Rotax Max Senior), Karol Jurmanowicz (DD2 Max) oraz Sławomir Murański (DD2 Masters).

Kartingowcy Rotax wspierani są w tym roku przez PKN Orlen, który od sezonu 2017 został sponsorem rozgrywek kartingowych w Polsce. Piętnastu najlepszych zawodników serii otrzymało podczas inauguracji w Toruniu nominacje do Akademii Orlen Team. Zobaczymy ich między innymi w najbliższy weekend na obiekcie Automobilklubu Rzemieślnik.

Media4U00045
Plan weekendu w Słomczynie:
piątek, 9 czerwca:
16.00 trening oficjalny wszystkich kategorii
sobota, 10 czerwca:

8.40 rozgrzewka/warm-up

10.30 prezentacja zawodników

12.00 wyścigi kwalifikacyjne Q1

17.00 wyścigi kwalifikacyjne Q2

 

niedziela, 11 czerwca:

8.40 rozgrzewka/warm-up

11.30 przed finały wszystkich kategorii

15.30 finały wszystkich kategorii

19.35 ogłoszenie wyników

PLAKAT-ROTAX-SLOMCZYN-KMP-small

inf.pras.

Dodaj komentarz