Kuba Przygoński z ORLEN Team przed finałową rundą Driftingowych Mistrzostw Polski

Przed nami szósta i ostatnia runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Już w najbliższy weekend, 28 i 29 września, Kuba Przygoński po raz kolejny zaprezentuje swoje umiejętności i zmierzy się z czołówką polskich drifterów na torze w Słomczynie.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Jordan Baja Kuba Przygoński wraca do rywalizacji w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Po ostatniej rundzie, w której zawodnik ORLEN Team debiutował na Autodromie Pomorze, Przygoński utrzymuje pozycję wicelidera klasyfikacji generalniej.
Będzie to już druga runda DMP w tym roku, która odbędzie się na torze w Słomczynie, znanym nie tylko zawodnikom, ale też i fanom driftingowych zmagań.

Przed nami ostatnia runda Mistrzostw Polski w driftingu. W ten weekend będziemy ścigali się na torze Słomczyn. Dobrze znam ten tor, bardzo fajnie jeździ się na nim w parach. Nasz samochód jest już trochę zmęczony po całym sezonie, więc musieliśmy wymienić w nim silnik, bo trochę straciliśmy kompresję. W tej chwili jestem na drugiej pozycji w mistrzostwach Polski, i w związku z tym czeka nas też walka o zwycięstwo, podczas której trzeba będzie bardzo dobrze pojechać i nie popełnić błędów. Cieszę się, bo zawsze fajnie jest rywalizować do samego końca, a o to też chodzi w sporcie – powiedział przed zawodami kierowca ORLEN Team.

Weekendowa rywalizacja zakończy tegoroczną serię Driftingowych Mistrzostw Polski. Liderem kategorii PRO jest Paweł Borkowski, do którego Kuba Przygoński traci 33,5 punktu, mając szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W sobotę, 28 września na Torze Słomczyn będą miały miejsce sesja treningowa i kwalifikacje w kategoriach PRO i PRO2. W niedzielę natomiast odbędą się najważniejsze wydarzenia weekendu, czyli jazdy w parach i walka o zwycięstwo.

Klasyfikacja punktowa w kategorii PRO:

1 Paweł Borkowski 380,00 pkt.

2 Jakub Przygoński 346,50 pkt.

3 Jacek Popiołek 313,00 pkt.

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

inf.pras.