Mówią po Korczynie

Zapraszamy na tradycyjne wypowiedzi niektórych zawodników po zawodach GSMP Korczyna:

1. Radek Ćwięczek – Walka do samego końca

Radoslaw Cwieczek - GSMP Korczyna 2016(3) Radoslaw Cwieczek - GSMP Korczyna 2016(4)

Wyścig Górski Prządki w Korczynie zakończył sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasie N-2000, w której rywalizacja była niezwykle wyrównana i równie emocjonująca od pierwszej do ostatniej rundy, sprawa mistrzowskiego tytułu miała się rozstrzygnąć podczas niedzielnych zawodów. Po sobotnim zwycięstwie Radek zrównał się w punktacji całego sezonu z drugim pretendentem do tytułu Robertem Mazurkiewiczem. Jedynie lepszy niedzielny wynik dawał gwarancję na Mistrzostwo! Ambitna postawa Radka, który chciał już podczas pierwszego podjazdu uzyskać bezpieczną przewagę, zakończyła się na punkcie obserwacyjnym nr 7…

Radek Ćwięczek: Do zawodów w Korczynie byłem dobrze przygotowany i nastawiony na walkę od początku do końca bez żadnej kalkulacji. Plan był prosty – wygrać oba dni. Sobota była perfekcyjna, wygrane oba przejazdy wyścigowe w dwóch odmiennych warunkach pogodowych spowodowały, że walka o tytuł stała się realna. W niedzielę wystartowałem z myślą wygrania, więc jazda musiała być bardzo szybka. Niestety na wysokości PO nr 6, zaczęło stawiać Hondę bokiem i zabrakło dosłownie 30 cm asfaltu, żeby się udało. Zahaczyłem o pobocze na zewnętrznej zakrętu, następnie przerzuciło mnie na drugą stronę drogi, gdzie również zaliczyłem pobocze i auta już nie dało się wyprowadzić, obróciło mnie i zakończyłem jazdę na barierze bezpieczeństwa przy PO 7. Wszystko to działo się na szóstym biegu i zważając na to, straty są niewielkie. Gdybym miał możliwość wystartowania raz jeszcze, pojechałbym dokładnie tak samo szybko. Gratuluje Robertowi Mazurkiewiczowi mistrzostwa i dziękuje wszystkim moim partnerom za ten wspaniały rok! Wygraliśmy siedem wyścigów, jedenaście razy byłem na podium i na początku roku wystartowałem w Wielickim Memoriale. Dziękuje Stanlej Racing i całemu mojemu zespołowi. Teraz musimy planować kolejny rok, do zobaczenia!
Radoslaw Cwieczek - GSMP Korczyna 2016(6)
Zapraszam na moją stronę Facebook/Radek Ćwięczek Sport, z której zawsze będziecie na  bieżąco z informacjami o moich startach.

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2016 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta Auto Moto Biznes.
Radoslaw Cwieczek - GSMP Korczyna 2016(5)
Informacja prasowa: Robert Duszyk

2. Piękne zakończenie sezonu!

5

Finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Korczynie okazał się dla Radomianki Magdy Wilk pasmem sukcesów. Zawodniczka startująca Renault Clio Sport zarówno podczas 13. jak i 14. Rundy GMSP stanęła na podium w klasie N-2000 i Clio Cup.

Magda Wilk: Korczyna zdobyta! Koniec sezonu zakończony lepiej niż to mogłam sobie wymarzyć. W sobotę 3. miejsce w klasie N-2000 i 2. miejsce w Clio Cup a w niedzielę – 2.miejsce w N-2000, 3. miejsce w grupie N i 2. miejsce w Clio Cup. Zawsze powtarzam, że miejsce kobiety jest „przy garach” ale tym razem to te „garnki” ledwo co zmieściły mi się w bagazniku. Aczkolwiek nie do końca jestem jednak zadowolona z moich przejazdów bo niestety ale wraz z końcówką sezonu skończyły nam się opony więc ciężko było poprawić czasy. Bałam się też czy auto wytrzyma bo wyszło przy okazji kilka kwestii ale… finalnie wszystko zakończyło się pomyślnie. Z pewnością po uzyskaniu wystarczającej przewagi trochę podeszłam strategicznie do tematu, szczególnie, że kilka osób dość mocno rozbiło swoje auta więc wystarczyło pojechać swoje – spokojnie, bez podejmowania nadmiernego ryzyka. Ale czasami też tak trzeba. Tak czy inaczej cały sezon uważam za udany, szczególnie, że zamieniłam tylnonapędowe BMW na Renault Clio. Pierwszy start w Załużu i już podium a potem kolejne cenne kilometry i zdobywanie nowego doświadczenia. Początki nie były łatwe bo przerażało mnie uczenie się trasy na pamięć i te podjazdy tak „z miejsca” na czas ale jak widać poczyniliśmy z zespołem progres i to mnie cieszy! Z pewnoscią nie byłby on możliwy gdyby nie wsparcie Kacpra Wróblewskiego, który swoim know-how doprowadził mnie do tego miejsca, w którym jestem. Również podziękowania dla moich partnerów i patronów: RallyAddict, 2BRally, motocaina.pl, WrOOOOm TV oraz Automobilklub Polski, w tym koło Młodych Automobilklubu Polski i oczywiście da wszystkich kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę tych zawodów, dla organizatorów wszystkich rund, pań i panów z OA i BK, dla wszystkich ludzi z każdego PO i oczywiście dla zawodników, którzy bardzo ciepło mnie przyjęli, służyli pomocą i radą. Mimo, że to koniec sezonu w wyścigach górskich to mam nadzieję, że jeszcze na jakiejś imprezie spotkamy się w tym sezonie.
6
Wyścig Górski Prządki rozegrany został w dniach 23-26 września. Na Podkarpaciu pojawili się zarówno zagraniczni jak i polscy kierowcy. 13. i 14. Runda były już ostatnimi rundami Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2016.

14
Dodatkowe informacje o Wyścigu Górskim Prządki: www.gsmp-korczyna.cba.pl/

26
Materiał z YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=TZXMclCGE7Y
Zapraszam do kibicowania!
Magda Wilk

30
www.facebook.com/wilkrally

3. Wojciech Szulc wygrywa na zakończenie sezonu GSMP

Szulc

Finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostały w miniony weekend na podkarpackiej trasie z Korczyny do Czarnorzek. Na trasie oprócz polskich kierowców rywalizowali po raz pierwszy najszybsi kierowcy Mistrzostw Słowacji.
Pogoda w okolicach Krosna ponownie nie rozpieszczała zawodników i wprowadziła wiele emocji. W sobotę kierowcy pierwszy podjazd przejechali po suchej nawierzchni. Drugi podjazd wyścigowy odbył się już jednak w strugach deszczu.
W stawce grupy N ponownie w tym sezonie wystartował reprezentant 4Motors – Wojciech Szulc, który za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X zdobył trzecie miejsce w sobotniej 13 rundzie oraz po raz pierwszy w tym sezonie w ostatniej rundzie stanął na pierwszy stopniu podium GSMP.
Niedziela na zakończenie rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski była bardzo łaskawa dla zawodników i kibiców. Nad Korczyną pojawiło się słońce, jednak poranna mgła zmusiła organizatora do przesunięcia startu 14 rundy na godzinę 10:00.
Wojciech Szulc:
Finałowe zawody GSMP w Korczynie były niesamowicie ciekawe. Szczególnie drugi dzień przyniósł mi wiele satysfakcji kiedy udało mi się po dwóch podjazdach wyścigowych stanąć na 1 miejscu podium w grupie N. To mój najlepszy wynik w karierze. Cieszę się jednak bardziej z poprawionego czasu. W 2014 roku pojechałem 2.13. tym razem urwałem 2 sekundy i najlepszy wynik podjazdu 4540 metrowej trasy to 2.11. Pogoda nie oszczędziła nas i tym razem. Jazda po mokrym i suchym asfalcie zmuszała do skupienia od startu do mety. W tym sezonie chyba oprócz zawodów w Banovcach za każdym razem padało. Ten rok w wyścigach górskich zleciał mi bardzo szybko. Powoli trzeba myśleć o sezonie GSMP 2017. Chcę jechać tym samym samochodem. Może uda się powalczyć o tytuł, który w tym roku odebrał mi Peter Jurena, który świetnie spisywał się podczas wszystkich rund. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Uczę się z wyścigu na wyścig, mój Lancer dzięki ekipie 4Motors jeździ bez awarii. Chciałem podziękować wszystkim kibicom GSMP za doping.

inf.pras.

Dodaj komentarz