Oficjalna prezentacja zespołu Macieja Dreszera

W skrócie:

BMW Cup 11

  • Inauguracja cyklu wyścigów BMW M235i Racing Cup

 BMW Cup 10

  • Kobieta partnerką Maćka Dreszera w zespole Dreszer Motorsport

 BMW Cup 5

  • Utytułowany kierowca, zwycięzca z Le Mans, będzie pomagał Maćkowi

BMW Cup 4

Zolder, 20 marca 2015 – Na słynnym belgijskim torze odbyła się wczoraj oficjalna prezentacja samochodów, które będą rywalizować w tegorocznym BMW M235i Racing Cup. W spotkaniu wziął udział Maciej Dreszer, 19-latek z Tarnowa, ubiegłoroczny triumfator w pucharze GT86 Cup na torze Nürburgring. Maciek odebrał samochód BMW M235i Racing, którym będzie ścigał się w tym sezonie, miał też okazję by oficjalnie zaprezentować swój zespół Dreszer Motorsport.

BMW Cup 14

BMW M235i Racing Cup to zupełnie nowy cykl wyścigowy. Wszystkie zespoły które w nim startują będą się ścigać takimi samymi samochodami z trzylitrowym sześciocylindrowym silnikiem z turbo o mocy 333 koni mechanicznych napędzającym tylną oś.

BMW Cup 15

Na tegoroczny kalendarz startów składa się 7 wyścigów na słynnych torach w Belgii i Holandii: Spa, Zolder i Zandvoort. Dokładny terminarz wygląda następująco:

 

  • 04-05 kwietnia – Trophée des Fagnes – Spa-Francorchamps (180 minut)
  • 09-10 maja – New Race Festival – Zolder (125 minut)
  • 06-07 czerwca – Benelux Open Races – Zandvoort (180 minut)
  • 21-22 czerwca – Syntix Superprix – Zolder (125 minut)
  • 29-30 sierpnia – 24 Hours of Zolder – Zolder (24 godziny)
  • 10 października – 24H 2CV – Spa-Francorchamps (180 minut)
  • 7 listopada – Race Promotion Night – Zolder (400 minut)

 

Szczegóły dot. pucharu można znaleźć pod adresem http://www.bmwm235iracingcup.be/

BMW Cup 17

W pucharze BMW Maciej Dreszer stworzy zespół wspólnie ze Stéphane Kox, 22-letnią zawodniczką z Holandii. W poprzednich sezonach Kox ścigała się m.in. w seriach ADAC Formel Masters i Seat Leon Eurocup.

 

Zespół wspomagać będzie Peter Kox, utytułowany kierowca, ojciec Stéphane. 51-letni Holender jest jednym z najbardziej doświadczonych europejskich zawodników startujących w wyścigach endurance. W słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans uczestniczył 13 razy, w 2003 roku wygrał tam w klasie GTS, trzykrotnie był trzeci. Ścigał się m.in. McLarenem F1 GTR, był kierowcą fabrycznym Astona Martina, Lamborghini i McLarena. W 2014 roku brał udział w pierwszym oficjalnym starcie nowego McLarena 650S GT3 podczas wyścigu Gulf 12 Hours. W ubiegłym roku startował też m.in. w serii Blancpain Sprint Series w której Lamborghini Gallardo GT3 dzielił z Markiem Hayekiem, prezesem firmy Blancpain, sponsora tej serii wyścigowej.

 

Trenerem Maćka pozostaje Kuba Golec, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach, ale Peter Kox będzie służył Stéphane i Maćkowi radą i doświadczeniem. Pierwsze wspólne treningi ta trójka rozpocznie już w ten weekend, by przygotować się do zaplanowanego na początek kwietnia wyścigu na torze Spa otwierającego tegoroczny BMW M235i Racing Cup.

BMW Cup 22

19-letni Maciej Dreszer to jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. W 2014 roku Tarnowianin zwyciężył w cyklu zawodów długodystansowych GT86 Cup na niemieckim Nürburgringu, startując w barwach utytułowanego niemieckiego zespołu Doerr Motorsport, którego barwy reprezentował m.in. Kevin Estre, fabryczny kierowca McLarena. Maciej został także, indywidualnie, wicemistrzem cyklu wyścigów górskich FIA CEZ Hill Climb Trophy (grupa N+2000). W 2014 roku jako kierowca wyścigowy przeszedł do historii – został najmłodszym zawodnikiem w historii toru Nürburgring, najmłodszym który wygrał wyścig na tym torze oraz najmłodszym uczestnikiem 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24 Rennen na Nürburgringu.

Inf.pras.

Dodaj komentarz