Po 2 rundzie WLW

Wolna Liga Wyścigowa, czyli nowa jakość w organizacji motoryzacyjnych imprez w trójmieście. Nowo stworzona liga wyścigowa to cykl wydarzeń zorganizowany na terenie ODTJ Autodrom Pomorze w Pszczółkach, która zakłada 11 rund przeprowadzonych na przestrzeni całego sezonu.

17635396_1683128721704037_6550256042392235629_o

Głównymi założeniami zorganizowania cyklu jest maksymalizacja czasu spędzonego na torze przez startujących oraz postawa ukierunkowana na uczestników. W myśl zasady tworzenia imprez przez zawodników – dla zawodników. Wolna Liga Wyścigowa to nie tylko rywalizacja na torze podczas zawodów, ale również prawdziwie koleżeńska a wręcz piknikowa atmosfera.

WLW zaprasza do siebie wszystkich kierowców. Od profesjonalistów którzy chcą potrenować lub przetestować swoje rajdówki tudzież wyścigówki, do amatorów którzy chcą sprawdzić swoich sił na torze za kierownicą seryjnego samochodu w bezpiecznych warunkach.

W miniony weekend odbyła się druga runda ligi. Uczestników powitała piękna wiosenna pogoda. Dla wielu była to pierwsza okazja w tym sezonie by przetestować jazdę na slicku. Na starcie stawiło się 56 aut, a więc frekwencja dopisała. Każdy z kierowców miał do dyspozycji 8 przejazdów trasy specjalnie ułożonej na drugą rundę WLW. Najlepszą sumą czasów może pochwalić się Marcin Menderski w Mitsubishi Lancerze EVO IX. Duże słowa uznania należą się Paniom. Adela Michalska za kierownicą Hondy CRX oraz Karolina Nejman w Volvo S40 zawstydziły niejednego Pana swoimi czasami na torze. Podczas drugiej rundy stawił się także Janek Borawski, 11-letni zawodnik który zamienił swoje driftowe BMW E30 na wyścigowego Fiata Seicento – Jaś wygrał klasę K0!

Podsumowując, bardzo udana eliminacja WLW 2 przeszła już do historii, a organizatorzy przygotowują się już do następnej edycji która odbędzie się 30 kwietnia.

Do zobaczenia na następnej rundzie

 

Mateusz Krawczyk / WLW

fot.3Mfoto.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz