Rajd Arłamów: Lista zgłoszeń z włoskim akcentem

25 załóg znajduje się na liście zgłoszeń 3. Rajdu Arłamów, ostatniej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się w pierwszy weekend listopada. Z jedynką pojedzie Włoch Max Rendina, regularny uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Fot. Kamil Bać-2

Jedyny zagraniczny zawodnik w stawce przywiezie do Polski Skodę Fabię R5, tę samą którą rywalizował w klasyfikacji WRC2 m.in. w sierpniowym Rajdzie Niemiec. Będzie to jedyny samochód klasy R5 w stawce, bowiem ustawiony z dwójką, aktualny lider RSMP Grzegorz Grzyb przesiada się do Peugeota 208 VTI. Z trójką w Arłamowie wystartuje Mariusz Stec w Fordzie Fiesta Proto. Poza nim w klasie OPEN N pojedzie jeszcze pięciu zawodników: Artur Banasiewicz, Marcin Słobodzian (obaj Subaru Impreza), Łukasz Kotarba, Hubert Maj, Andrzej Badora (wszyscy Mitsubishi Lancer).

Subaru Imprezę przywiezie do Arłamowa także Paweł Grzywacz, który jako jedyny zgłosił się w klasie HR2. W OPEN 2WD zobaczymy trzy załogi. Jan Chmielewski pojedzie w BMW 320 Maxi, Andrzej Borkowski w BMW E30, a Robert Halicki w Fiacie 500 Abarth.

Zacięta walka zapowiada się w klasie 4, gdzie poza wspomnianym Grzybem, pojadą jeszcze Tomasz Gryc, Jacek Jurecki, Dariusz Lamot, Grzegorz Dul (wszyscy Peugeot 208), Marek Bugajski (Citroen C2 R2 Max), Łukasz Byśkiniewicz (Opel Adam) i Piotr Cierzniewski (Ford Fiesta). Do klasy 4F, w której rywalizują Fiesty, spłynęły trzy zgłoszenia od Rafała Stalmacha, Marcina Górnego i Sławomira Strychalskiego.

Stawkę uzupełniają zawodnicy w klasach historycznych. Do HR3 zgłosił się Adam Sidor (Opel Astra), a do HR4 Tomasz Orłowski (Peugeot 106 S16) i Klaudia Temple (Honda Civic).

Poza uczestnikami Castrol Inter Cars RSMP w rajdzie zobaczymy także zawodników ścigających się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia. Zgłoszenia do rajdu okręgowego trwają do czwartku, 27 października.

Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.rajdarlamow.pl.

Sponsorami 3. Rajdu Arłamów są: Hotel Arłamów, Castrol, Inter Cars, Handlopex, BorgWarner, Miasto i Gmina Ustrzyki Dolne.

RSMP_lista_zgloszen_final

inf.pras.

Dodaj komentarz