Wicelider klasyfikacji generalnej DMGP powraca na Nürburgring

Adam „Rubik” Zalewski (Zestino Team), który podczas I rundy Drift Masters GP na Torze Poznań zajął drugą lokatę, w najbliższą sobotę 13 maja pojedzie po wygraną na niemieckim torze Nürburgring. Będzie to jego druga wizyta na jednym z najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie.

Zdjęcie 1Po sukcesie, jakim bez wątpienia było drugie miejsce „Rubika” na Torze Poznań, nadszedł czas na kolejną rundę z cyklu prestiżowej ligi driftingowej Drift Masters GP. W sobotę 13 maja zaledwie 17-letni koszalinianin będzie chciał udowodnić, że tak wysoka pozycja w Poznaniu, nie była dziełem przypadku.

Już nie mogę się doczekać, kiedy ponownie pojadę na legendarnym torze w Nürburg. W zeszłym roku byłem tutaj na testach do zupełnie innego cyklu i czułem się dobrze. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w drifcie. Sam tor jest niesamowity, ale i skierowany do kierowców z dużym doświadczeniem oraz umiejętnościami.” – Adam „Rubik” Zalewski.

Na Torze Nurburgring zabraknie zwycięzcy I tegorocznej rundy DMGP Jamesa Deane’a z Budmat Auto Drift Team oraz trzykrotnego mistrza ligi DMGP Piotra Więcka (również Budmat Auto Drift Team). W tym czasie obaj zawodnicy wystartują w III rundzie Formula Drift w Atlancie.

Brak zarówno Janka (polski przydomek Jamesa Deane’a), jak i Piotrka wcale nie oznacza, że będzie łatwiej. Wszyscy zawodnicy są bardzo utalentowani i ciężko się z nimi rywalizuje.”

Zdjęcie 2

 

Biorąc pod uwagę wysoką dyspozycję Adama na Torze Poznań, trudno uwierzyć w to, że przed sezonem nie miał możliwości normalnego trenowania.

W tym sezonie jest ciężko ze sponsorami, stąd zabrakło funduszy, żeby pojechać gdzieś na trening. Przed zbliżającą się rundą na torze Nürburgring, moje auto (BMW e30) było przygotowywane w CK Customs by Steve. Ja natomiast ćwiczę na symulatorze w Assetto Corsa.”

Harmonogram zawodów na torze Nurburgring 13 maja 2017

 inf.pras.

Dodaj komentarz