WRC Challenge Biała

Ekipa Classicauto Cup (#CAC) otwiera dziesiąty, jubileuszowy sezon swojej działalności z dużym rozmachem. Oprócz sztandarowych zawodów Inter Cars #CAC przeznaczonych dla aut zabytkowych i youngtimerów, w sezonie 2017 rusza nowy cykl: WRC Challenge #CAC. W zawodach mogą startować dowolne samochody, które podzielono w ciekawy sposób. 

MCA_BP_CA-269
„W swoim regulaminie pogrupowaliśmy startujące auta nie tylko ze względu na pojemność silnika, ale również ze względu na stopień zastosowanych przeróbek”- mówi Tomasz Ważyński, szef zespołu #CAC-„ Wierzymy, że takie rozróżnienie jest dużo lepsze od normalnego, bazującego jedynie na pojemności silnika, stosowanego w większości imprez amatorskich”.
Cykl WRC Challenge będzie miał pięć eliminacji, do klasyfikacji rocznej zaliczone zostaną maksymalnie cztery najlepsze starty. Pierwsza eliminacja WRC Challene #CAC rozegrana zostanie w sobotę 1 kwietnia na lotnisku w Białej Podlaskiej. Zawodnicy będą rywalizować na ponad pięciokilometrowej trasie, po dwóch przejazdach zapoznawczych zaplanowano aż sześć przejazdów z pomiarem czasu. „Jeżeli dla kogoś zawody o długości czterdziestu kilometrów są za krótkie, będzie mógł przez cały dzień jeździć na dodatkowej, trochę krótszej trasie treningowej” – uzupełnia Tomasz Ważyński. Na imprezie będzie można zobaczyć po raz pierwszy nowy system pomiaru czasu oparty na chipach, który pozwala na pokazywanie wyników on-line we wszystkich klasyfikacjach. Po zakończeniu zawodów i ceremonii wręczenia pucharów, odbędą się jeszcze jazdy „wolne”. Na 17.00 przewidziano rozpoczęcie treningu przed niedzielnymi zawodami Inter Cars Classicauto Cup. Chętni mogą się zapisywać poprzez stronę organizatora www.classicautocup.pl.

inf.pras.

Dodaj komentarz