WRC Challenge Biała

Ekipa Classicauto Cup (#CAC) otwiera dziesiąty, jubileuszowy sezon swojej działalności z dużym rozmachem. Oprócz sztandarowych zawodów Inter Cars #CAC przeznaczonych dla aut zabytkowych i youngtimerów, w sezonie 2017 rusza nowy cykl: WRC Challenge #CAC. W zawodach mogą startować dowolne samochody, które podzielono w ciekawy sposób. 

MCA_BP_CA-269
„W swoim regulaminie pogrupowaliśmy startujące auta nie tylko ze względu na pojemność silnika, ale również ze względu na stopień zastosowanych przeróbek”- mówi Tomasz Ważyński, szef zespołu #CAC-„ Wierzymy, że takie rozróżnienie jest dużo lepsze od normalnego, bazującego jedynie na pojemności silnika, stosowanego w większości imprez amatorskich”.
Cykl WRC Challenge będzie miał pięć eliminacji, do klasyfikacji rocznej zaliczone zostaną maksymalnie cztery najlepsze starty. Pierwsza eliminacja WRC Challene #CAC rozegrana zostanie w sobotę 1 kwietnia na lotnisku w Białej Podlaskiej. Zawodnicy będą rywalizować na ponad pięciokilometrowej trasie, po dwóch przejazdach zapoznawczych zaplanowano aż sześć przejazdów z pomiarem czasu. „Jeżeli dla kogoś zawody o długości czterdziestu kilometrów są za krótkie, będzie mógł przez cały dzień jeździć na dodatkowej, trochę krótszej trasie treningowej” – uzupełnia Tomasz Ważyński. Na imprezie będzie można zobaczyć po raz pierwszy nowy system pomiaru czasu oparty na chipach, który pozwala na pokazywanie wyników on-line we wszystkich klasyfikacjach. Po zakończeniu zawodów i ceremonii wręczenia pucharów, odbędą się jeszcze jazdy „wolne”. Na 17.00 przewidziano rozpoczęcie treningu przed niedzielnymi zawodami Inter Cars Classicauto Cup. Chętni mogą się zapisywać poprzez stronę organizatora www.classicautocup.pl.

inf.pras.