Wyścigowe Trójki

Najnowszy nr RALLY and RACE dostępny w sprzedaży, zarówno w kioskach jak i online poprzez naszą stronę www.rallyandrace.pl.
Wiecie, że możecie w nim przeczytać artykuł o BMW IS CUP – zawodach rozgrywanych na Torze „Poznań” od początku tego sezonu?

„136 koni mechanicznych i silnik o pojemności 1800 cm3 na nikim już nie robi wrażenia. Więcej mocy mają kompakty klasy średniej, a prawdziwe sportowe samochody mają kilka razy większe silniki. Czy takimi autami w ogóle jest sens się ścigać? Jest i to ogromny, bo niejednokrotnie frajda z jazdy jest większa niż w DTM!

e30is-15

BMW IS CUP to nowy puchar markowy rozgrywany w ramach Wyścigowego Pucharu Polski. Powstał w tym roku i pisaliśmy o nim w RALLY nie raz. Zazwyczaj puchary markowego (jak Kia Picanto CUP czy ten Volkswagen Golf Cup) rozgrywane są na nowych modelach samochodów. Niestety pociąga to za sobą spore koszty, na które większość zawodników nie może pozwolić sobie. Dodatkowo brak samochodów z tylnym napędem w takich pucharach mocno ograniczał kierowców kochających RWD. Właśnie z tego powodu zostało powołane do życia BMW IS CUP. Tu nie chodzi o zbudowanie najszybszego możliwego BMW, które pokona nitkę w najkrótszym możliwym czasie. Tu liczy się możliwość walki z innymi zawodnikami na torze, w wolniejszym, ale równym dla wszystkich tempie. W taki oto sposób powstał puchar gdzie rywalizować mogą BMW serii 3 (model E30 i E36) wyposażone w silnik IS (M42B18 i M44B19) o pojemności 1800 cm3.”

Więcej znajdziecie w 7 nr RALLY and RACE:

rallyandrace

 

Dodaj komentarz