11. Millers Oils Walimska Zimówka zakończona

Sezon MSP Rally Trophy Rajdowy Samochodowy Puchar Sudetów 2024 został zainaugurowany 11. edycją rajdu Millers Oils Walimska Zimówka, z bazą w Świdnicy.

Do startu sezonu zgłosiło się ponad 90 załóg, znacząco przekraczając limit miejsc wynoszący 70. Organizator ostatecznie przyjął 72 zgłoszenia w dziewięciu klasach.

W sobotę odbył się oficjalny start oraz prolog na trasie Walim-Przełęcz Walimska, z kolei właściwa rywalizacja miała miejsce w niedzielę na dystansie 35 kilometrów podczas dwóch przejazdów prób Rozciszów-Walim i Walim-Rozciszów.

Już na pierwszym odcinku specjalnym z trasy wypadła załoga Chojnacki/Białowąs w Hondzie Civic, co doprowadziło do odwołania próby zanim wszyscy zawodnicy zdążyli ją ukończyć. Było to jedyne zakłócenie w przebiegu rajdu.

Najlepszy czas na wspomnianej pierwszej próbie najlepszy czas uzyskał Bartolini, pilotowany przez Pawła Matkowskiego w Subaru Imprezie. Wszystkie pozostałe odcinki specjalne wygrali Tomasz Jurkun i Piotr Sieliło w Mitsubishi Lancerze Evo IX, którzy wygrali całą imprezę z przewagą 24,88 sekundy nad rywalami w Subaru. Po drugim odcinku specjalnym na podium awansowała inna załoga Mitsubushi – Super Bati i Kamil Kuklewski – którzy utrzymali tę pozycję do samego końca, tracąc na mecie tylko pięć sekund do drugiego miejsca.

Pierwsze siedem pozycji zajęli uczestnicy klasy 6. Zwycięstwo w klasie 7 odnieśli Michał Frątczak i Marcin Jagiellicz w BMW E36. Łukasz Sabat i Sylwester Tobiasz w Oplu Corsie wygrali klasę 1, Michał i Marcin Szymańscy w Citroënie Saxo triumfowali w klasie 3, plasując się w klasyfikacji generalnej tuż przed zwycięzcami klasy 4 – Łukaszem Brykiem i Krysztofem Nowakiem w Škodzie Felicii.

Zwycięstwo w klasie 8 odnieśli Michał Ślubowski i Dariusz Fabjan w Mazdzie MX-5. Artur Hyliński i Marcin Jagiełło w Oplu Astrze triumfowali w klasie 5, a klasę 2 wygrali Krzysztof Sowa i Krystian Żurak.

Spośród załóg klasy 9, rywalizujących na krótszym dystansie, najszybsi byli Aleksander i Mariusz Pelikańscy w Toyocie GR Yaris, pokonując Kordiana i Jakuba Pelczarów w Hondzie Civic o 53 sekundy. Kolejna załoga Igor Czarnecki/Bartek Kowalski w Peugeocie 208 straciła do drugiego miejsca niecałe cztery sekundy.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie chronometrażu.

Druga z pięciu rund sezonu 2024 MSP Rally Trophy Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów odbędzie się w dniach 25-26 maja – będzie to 3. Rajd Natury.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.