piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualności12 godzin walki na Amerykańskiej ziemi - Polscy simracerzy znów w...

12 godzin walki na Amerykańskiej ziemi – Polscy simracerzy znów w akcji!

Przed nami 2 Runda Racersleague Endurance Championship (REC). Już 20 Listopada o godz. 20:00 odbędzie się sesja kwalifikacyjna przed 12 godzinnym wyścigiem na torze Indianapolis, w której Polski zespół FEEDER Sport Poland wystawia 3 pojazdy. Dwa Porsche 919 w kategorii LMP1 z numerami #33 (Kuba Brzeziński/Nikodem Wiśniewski) oraz #35 (Adam Mocarski/Konrad Bar) oraz Corvette w kategorii GTE z numerem #55 (Radosław Bogusz/Tomasz Biernat/Grzegorz Braun).

Wyścig rusza w sobotę 22 Listopada o godzinie 12:00. Wszelkie linki z live timingiem oraz streamem dostępne będą na naszym fan page’u fb.com/FEEDERSportPoland.

Po pierwszym wyścigu (8h of Sebring) samochód #33 jest na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, natomiast #35 nie ukończył wyścigu z powodów technicznych. Samochód klasy GT niestety w tym wyścigu nie startował.
p1
Nikodem Wiśniewski przed 2 Rundą REC:
„Przed 12 godzinnym wyścigiem na Indianapolis czujemy się mocni. Wiemy, że stać nas na walkę o zwycięstwo jednak jesteśmy także przekonani, że nie będzie to łatwe zadanie. Stawka jest bardzo mocna, a wyścig dosyć długi. Przy 38 zespołach na tak krótkim torze naprawdę wiele się może wydarzyć.

Dublowania zarówno GTE jak i LMP2 nie należą tutaj do przyjemnych. Przede wszystkim musimy pojechać z głową, nie popełnić żadnego błędu który skutkował by dodatkowym pit stopem, a wszystko powinno pójść zgodnie z planem. Teraz wraz z Kubą pracujemy nad strategią, która może okazać się zaskakująca dla naszych rywali. ”

Inf.pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here