12 godzin walki na Amerykańskiej ziemi – Polscy simracerzy znów w akcji!

Przed nami 2 Runda Racersleague Endurance Championship (REC). Już 20 Listopada o godz. 20:00 odbędzie się sesja kwalifikacyjna przed 12 godzinnym wyścigiem na torze Indianapolis, w której Polski zespół FEEDER Sport Poland wystawia 3 pojazdy. Dwa Porsche 919 w kategorii LMP1 z numerami #33 (Kuba Brzeziński/Nikodem Wiśniewski) oraz #35 (Adam Mocarski/Konrad Bar) oraz Corvette w kategorii GTE z numerem #55 (Radosław Bogusz/Tomasz Biernat/Grzegorz Braun).

Wyścig rusza w sobotę 22 Listopada o godzinie 12:00. Wszelkie linki z live timingiem oraz streamem dostępne będą na naszym fan page’u fb.com/FEEDERSportPoland.

Po pierwszym wyścigu (8h of Sebring) samochód #33 jest na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, natomiast #35 nie ukończył wyścigu z powodów technicznych. Samochód klasy GT niestety w tym wyścigu nie startował.
p1
Nikodem Wiśniewski przed 2 Rundą REC:
„Przed 12 godzinnym wyścigiem na Indianapolis czujemy się mocni. Wiemy, że stać nas na walkę o zwycięstwo jednak jesteśmy także przekonani, że nie będzie to łatwe zadanie. Stawka jest bardzo mocna, a wyścig dosyć długi. Przy 38 zespołach na tak krótkim torze naprawdę wiele się może wydarzyć.

Dublowania zarówno GTE jak i LMP2 nie należą tutaj do przyjemnych. Przede wszystkim musimy pojechać z głową, nie popełnić żadnego błędu który skutkował by dodatkowym pit stopem, a wszystko powinno pójść zgodnie z planem. Teraz wraz z Kubą pracujemy nad strategią, która może okazać się zaskakująca dla naszych rywali. ”

Inf.pras.