niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS

Posezonowe testy

Dwudniowy trening na zakończenie sezonu 2014 zorganizowany został dla kierowców GT3 Poland na węgierskim torze Pannoniaring w dniach 14-15 listopada. Pogoda, która okazała się wymarzona do testów pozwoliła na jazdę po raz pierwszy w nowym 991 GT3 Cup, za kierownicą którego zasiedli Rafał Mikrut i Marcin Jedliński.

Stanisław Jedliński korzystający z 991 od początku sezonu 2014, miał okazję do intensywnego treningu przed zbliżającym się nowym sezonem Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Niestety na treningu zabrakło Jarosława Budzyńskiego, który już dwukrotnie w tym sezonie testował nowy samochód na sezon 2015 podczas zawodów w Poznaniu oraz w Brnie.

– Korzystając z dobrej pogody chcieliśmy zakończyć ten sezon bardzo intensywnie i pojeździć na ciekawym obiekcie – mówi Bartosz Opioła. Wypadło na Pannoniaring, z czego wszyscy są chyba bardzo zadowoleni. Mamy nowe samochody – GT3 Cup 991, którymi od nowego sezonu ścigać będą się nasi wszyscy kierowcy.

Tor Pannoniaring o długości 4740 metrów składa się z 11 prawych i 7 lewych zakrętów, a jego najdłuższa prosta to 700 m.

10409024_303365129869031_7851245999050419234_n

Rafał Mikrut:

Po raz pierwszy wsiadłem do wyścigowego samochodu od mojej kontuzji szyi. Jestem bardzo zadowolony z jazdy i czasów jakie udało się osiągnąć. Pierwszy raz miałem okazję jeździć 991. To jeden z tych samochodów, które już od nowego sezonu pojawią się w naszym zespole. Bardzo lubię tor Pannoniaring, który daje dużo satysfakcji z jazdy, ale również trzeba na nim mocno pracować, żeby nie znaleźć się na jednej ze żwirowych łapek. To było bardzo dobre zakończenie sezonu 2014 i przedsmak tego co już w nowym roku rozpocznie się od kwietnia.

20141115_115843

Marcin Jedliński:

Ostatni weekend na Węgrzech był dla całego zespołu bardzo pracowity. Zaliczyliśmy blisko 8 godzin jazdy po bardzo przyczepnym torze Pannoniaring, który po Slovakiaringu stał się moim numerem dwa. W piątek rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 i jeździliśmy z małymi przerwami aż do 16:00. Sobota to 6 sesji po 30 minut. Tor jest świetny, daje dużo frajdy z jazdy oraz spore poczucie bezpieczeństwa . Miałem okazję pojeździć z Robertem Lukasem, za co chciałem mu serdecznie podziękować. Każda taka sesja to cenne uwagi, które staram się analizować i następnie wprowadzać w mojej jeździe. W stosunku do zeszłorocznej wizyty na Pannoniaring urwałem ok. 7 sekund z czego jestem bardzo zadowolony . W drugim dniu testów odbyłem jazdy 991 Cup, którym w przyszłym sezonie będę ścigał się w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

Ostatnim akcentem ekipy GT3 Poland w tym sezonie będzie jedna sesja treningowa na niemieckim torze oraz Gala Mistrzów Sportu Samochodowego podczas której Jarosław Budzyński i Stanisław Jedliński odbiorą tytuły mistrzowskie w klasyfikacji Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski już 7 grudnia w Hotelu Sofitel w Warszawie.

Inf.pras.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE