środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Posezonowe testy

Dwudniowy trening na zakończenie sezonu 2014 zorganizowany został dla kierowców GT3 Poland na węgierskim torze Pannoniaring w dniach 14-15 listopada. Pogoda, która okazała się wymarzona do testów pozwoliła na jazdę po raz pierwszy w nowym 991 GT3 Cup, za kierownicą którego zasiedli Rafał Mikrut i Marcin Jedliński.

Stanisław Jedliński korzystający z 991 od początku sezonu 2014, miał okazję do intensywnego treningu przed zbliżającym się nowym sezonem Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Niestety na treningu zabrakło Jarosława Budzyńskiego, który już dwukrotnie w tym sezonie testował nowy samochód na sezon 2015 podczas zawodów w Poznaniu oraz w Brnie.

– Korzystając z dobrej pogody chcieliśmy zakończyć ten sezon bardzo intensywnie i pojeździć na ciekawym obiekcie – mówi Bartosz Opioła. Wypadło na Pannoniaring, z czego wszyscy są chyba bardzo zadowoleni. Mamy nowe samochody – GT3 Cup 991, którymi od nowego sezonu ścigać będą się nasi wszyscy kierowcy.

Tor Pannoniaring o długości 4740 metrów składa się z 11 prawych i 7 lewych zakrętów, a jego najdłuższa prosta to 700 m.

10409024_303365129869031_7851245999050419234_n

Rafał Mikrut:

Po raz pierwszy wsiadłem do wyścigowego samochodu od mojej kontuzji szyi. Jestem bardzo zadowolony z jazdy i czasów jakie udało się osiągnąć. Pierwszy raz miałem okazję jeździć 991. To jeden z tych samochodów, które już od nowego sezonu pojawią się w naszym zespole. Bardzo lubię tor Pannoniaring, który daje dużo satysfakcji z jazdy, ale również trzeba na nim mocno pracować, żeby nie znaleźć się na jednej ze żwirowych łapek. To było bardzo dobre zakończenie sezonu 2014 i przedsmak tego co już w nowym roku rozpocznie się od kwietnia.

20141115_115843

Marcin Jedliński:

Ostatni weekend na Węgrzech był dla całego zespołu bardzo pracowity. Zaliczyliśmy blisko 8 godzin jazdy po bardzo przyczepnym torze Pannoniaring, który po Slovakiaringu stał się moim numerem dwa. W piątek rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 i jeździliśmy z małymi przerwami aż do 16:00. Sobota to 6 sesji po 30 minut. Tor jest świetny, daje dużo frajdy z jazdy oraz spore poczucie bezpieczeństwa . Miałem okazję pojeździć z Robertem Lukasem, za co chciałem mu serdecznie podziękować. Każda taka sesja to cenne uwagi, które staram się analizować i następnie wprowadzać w mojej jeździe. W stosunku do zeszłorocznej wizyty na Pannoniaring urwałem ok. 7 sekund z czego jestem bardzo zadowolony . W drugim dniu testów odbyłem jazdy 991 Cup, którym w przyszłym sezonie będę ścigał się w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

Ostatnim akcentem ekipy GT3 Poland w tym sezonie będzie jedna sesja treningowa na niemieckim torze oraz Gala Mistrzów Sportu Samochodowego podczas której Jarosław Budzyński i Stanisław Jedliński odbiorą tytuły mistrzowskie w klasyfikacji Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski już 7 grudnia w Hotelu Sofitel w Warszawie.

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE