poniedziałek, 6 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności2. Marten Rajd Strzeliński za nami

2. Marten Rajd Strzeliński za nami

W miniony weekend zakończył się 2. Marten Rajd Strzeliński, który zainaugurował tegoroczny cykl MSP Rally Trophy. Poza dopingowaniem kierowców na sześciu odcinkach specjalnych, fani rajdów mogli spotkać się z zawodnikami Marten Sport i wspomóc akcję charytatywną.

MSP Rally Trophy to cykl zapoczątkowany jeszcze w 2019 roku po połączeniu sił przez Walim Rajdowy i Bielawską Grupę Motorsport. Tegoroczną edycję miała rozpocząć Walimska Zimówka, niestety, impreza została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. MSP Rally Trophy 2021 rozpoczął więc 2. Marten Rajd Strzeliński.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników prawie 35 kilometrową trasę, podzieloną na sześć odcinków specjalnych. Do startu zgłosiło się aż 90 załóg, które rywalizowały na dwóch, zapętlonych odcinkach specjalnych – OS Kondratowice i OS Przeworno. Kierowcy ścigali się w pięciu klasach oraz osobnej klasyfikacji dla samochodów z tylnym napędem oraz Fiatów Seicento/Cinquecento. Co ciekawe, na dolnośląskie, rajdowe trasy dotarła elektryfikacja. Jednym z samochodów technicznych była… Tesla od wrocławskiej ekipy GoTesla.

fot. Marten Sport

Rajdowe gwiazdy na wyciągnięcie ręki

Ogromną atrakcją imprezy była możliwość spotkania i rozmowy z zawodnikami Marten Sport. Na miejscu obecny był mistrz Polski z 2014 roku, Wojciech Chuchała z kultową już Skodą Fabią Rally2 Evo, Filip Pindel ze swoim Peugeotem 208 i Hubert Laskowski, który po fantastycznym debiucie w Rajdzie Żmudzi w Peugeocie 208 Rally4 po raz pierwszy pokazał go szerszej publiczności na Dolnym Śląsku. Samochody przejechały przez rampę startową podczas uroczystego otwarcia imprezy na strzelińskim rynku. Wojciech Chuchała i Filip Pindel wykonali też przejazdy pokazowe.

Zwycięzcą imprezy został duet Tomasz Jurkun/Marek Kozdroń w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Pokonanie sześciu odcinków 2. Marten Rajdu Strzelińskiego zajęło im 19 minut i 20 sekund. Zawodnicy wygrali też zmagania w swojej klasie. Dokładną klasyfikację wraz z podziałem na klasy można sprawdzić na oficjalnej stronie z wynikami.

fot. Pomoc dla Dorotki Nowak – oficjalna grupa w serwisie Facebook

Rywalizacja w szczytnym celu

Poza oczywistą rywalizacją na rajdowych trasach i walką o każdą sekundę, impreza miała też wymiar znacznie ważniejszy – była okazją do charytatywnej pomocy. Prawdziwym wygranym 2. Marten Rajdu Strzelińskiego została Dorotka Nowak. Podopieczna fundacji Spina cierpi na najbardziej złożony typ rozszczepu kręgosłupa – przepuklinę oponowo-rdzeniową. Aby wspomóc leczenie i rehabilitację małej Dorotki, zawodnicy Marten Sport wystawili na specjalną licytację możliwość wejścia na prawy fotel rajdówek podczas przejazdów pokazowych. Panowie, czapki z głów! Wszystkich zainteresowanych akcją i pomocą Dorotce zachęcamy do odwiedzenia grupy poświęconej wsparciu dla dziewczynki.

Poniżej materiał wideo z trzeciego oesu, drugiego przejazdu odcinka Kondratowice. Za kierownicą Tomasz Poznański prowadzony przez Marka Józefczuka. Duet zajął finalnie trzecie miejsce w klasie 4, ze stratą niecałych dziesięciu sekund do zwycięzcy. Zawodnikom udało się jednak wygrać dwa odcinki specjalne w swojej klasie.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Policja odpowiada na zarzuty po kontrolach na Barbórce

Informacja o zatrzymywaniu rajdowych samochodów przez policję i kontrolowaniu ich jak normalnych aut w dniu Rajdu Barbórka...

SuperOES Tor Poznań – 5 runda – wyniki i onboard

SuperOES Tor Poznań - przedostatnia runda sezonu odbyła się w dzień Rajdu Barbórki Warszawskiej, czyli 4 grudnia....

Karowa bez sensacji, Kajto nie oddał korony

Rajd Barbórka to finał sezonu, a finałem Barbórki jest ulica Karowa. W tym sezonie na najsłynniejszej polskiej...

Dyskwalifikacja załogi Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek dotarli do mety 59 Rajdu Barbórka. Jednak załoga została zdyskwalifikowana za pomoc...

Teatr jednego duetu

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają 59 Rajd Barbórka. Zawodnicy Lotos'a zgarnęli wszystkie odcinki tegorocznej Barbórki. Na...

NAJPOCZYTNIEJSZE