2 Runda SMT 2024 – wygrywa Mateusz Masełko

sMT 2024

Mateusz Masełko i Marcin Kurek (Subaru Impreza) wygrywają 2 rundę SMT 2024. Sprawdź wideo z tej rundy od ekipy JVHD!

Ponad jedenaście i pół sekundy przewagi nad załogą Piotr Illnicki / Kamila Klaczańska w Peugeocie 208 pozwoliło wygrać duetowi Mateusz Masełko i Marcin Kurek (Subaru Impreza) podczas 2 rundy SMT 2024. Co prawda pierwszy przejazd nie poszedł po myśli późniejszych zwycięzców, bo uplasowali się na nim na 11 pozycji, tracąc 14,57 sekundy do załogi Świder / Borycki (Ford Fiesta). Kolejne przejazdy to szybki przeskok na trzecie, drugie i pierwsze miejsce w przejeździe czwartym, utrzymane na ostatniej, piątej próbie z pomiarem czasu.

Z podobnym mozołem walczyli o zwycięstwo w K3 Tomasz Smolarczyk i Krzysztof Proksa (Renault Clio). Zaczęli od dużej straty i 6 (na 9) miejsca w klasie. Przez kolejne cztery przejazdy odrabiali sekundy do załogi Kacper Włoch / Piotr Wójcik (Renault Clio) i ostatecznie wygrali. O mały włos, bo o zaledwie 0,23 sekundy!

Zobacz również: Historia tuningu w Muzeum motoryzacji – rusza patronite

Podium każdej z klas przedstawimy w najbliższym wydaniu papierowym, które już teraz Wam zapowiadamy. W tym momencie zakupić możecie 43. numer Rally and Race, w którym znajduje się wspomnienie minionego sezonu 2023.

2 Runda SMT 2024 – Action by JVHD

Na sezon 2024 zaplanowano osiem rund cyklu Samochodowe Mistrzostwa Tychów (STM). Kalendarz znajdziesz na rallyandrace.pl

Kalendarz SMT 2024

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google. To codzienna dawka newsów i ciekawostek motoryzacyjnych, sportowych, a także dotyczących tuningu.