Rotax wystartował. Skromna frekwencja na inaugurację

Rotax Max Challenge
fot. Media4U

Na kartodromie w Bydgoszczy wystartował kolejny sezon Rotax Max Challenge Poland. Trudne warunki były znaczną przeszkoda dla kierowców, którzy niezbyt licznie stawili się na inauguracyjnej rundzie.

Przedsmak bydgoskiej rywalizacji mieliśmy tydzień wcześniej, kiedy jeszcze skromniejsza stawka zameldowała się na torze, by pojechać w rundzie bonusowej sezonu. Tym razem było nieznacznie lepiej, bo zamiast 39 zawodników wystartowało 53. To najniższa frekwencja od ostatnich ośmiu lat.

W kategorii DD2 i DD2 Masters zaprezentowali się tylko dwaj zawodnicy (!) Po jednym w każdej klasie. W pozostałych frekwencja również nie była zachwycająca. W kategorii Mini Max wystartowało 11 zawodników, w seniorskim Max 9. Wśród juniorów i mikrusów odpowiednio 14 i 17. Tak niskiej frekwencji w Rotax Max Challenge Poland nie widzieliśmy od lat. Czyżby pierwsze symptomy zwiastowanego kryzysu w polskim kartingu?

Zwycięzcami inauguracyjnej rundy zostali Jan Woźniak (Micro Max), Aleksander Raczkowski (Mini Max), Franciszek Sulima (Junior Max), Tomasz Ibsen (Senior Max), Aleksander Horodyński (DD2 Max), Michał Bieńczyk (DD2 Masters).

Rotax Max Challenge Poland
fot. Media4U

Podium poszczególnych kategorii:
Micro Max: 1. Jan Woźniak, 2. Teodor Śródka-Mikiciuk, 3. Tadeusz Bandurski
Mini Max: 1. Aleksander Raczkowski, 2. Michał Zając, 3. Martin Soltys
Junior Max: 1. Franciszek Sulima, 2. Jan Stencel, 3. Patryk Michalik
Senior Max: 1. Tomasz Ibsen, 2. Patryk Donica, 3. Alan Kluza
DD2 Max: 1. Aleksander Horodyński, 2. Michał Bieńczyk
DD2 Masters: 1. Michał Bieńczyk

Kolejna runda Rotax Max Challenge Poland zaplanowana jest na ostatni weekend kwietnia w Zielonej Górze. Wcześniej odbędzie się inauguracja Rok Cup Poland w Toruniu (6-7 kwietnia).