24 godzinne ściganie – non stop!

W dniach 7-8 sierpnia 2015 r. na największym w Polsce torze off-road w Olszynie, w pobliżu granicy z Niemcami obędzie się 3. najważniejsza runda cyklu Deutche Offroad Meistershaft czyli długodystansowy wyścig GORM 24 H CENTRAL EUROPE RACE. Uczestnicy będą rywalizować w 24 godzinnym ściganiu typu cross country. To wielkie wyzwanie dla człowieka i maszyny!

 1

W wyścigu GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE zawodnicy startują samochodami terenowymi, buggy oraz quadami. Zawodnicy będą walczyć na torze non stop przez 24 godziny.


Zadaniem cztero-osobowych Teamów jest przejechanie jak największej liczby okrążeń o długości ok 25 km w ciągu jednej doby. Zawodnicy zmieniają się maksymalnie co 6 h. Najlepsze załogi mogą przejechać nawet 1600 km. Czekamy na rekord prędkości – mówi Jacek Liszkowski współorganizator po stronie polskiej i współwłaściciel Toru w Olszynie.

 

Na trasie zobaczymy gwiazdy światowego motorsportu i czołowych zawodników z Polski. Ścigać się będą m.in. Jutta Kleinschmist – (jedyna kobieta, która zwyciężyła rajd Dakar), Ellen Lohr (gwiazda Deutsche Tourenwagen Masters) oraz Armin Schwatrz (startujący w Baja 1000 USA).

Trzy kobiety w jednym zespole! Klaudia Podkalicka wystartuje w Teamie Polaris Deutschland wspólnie z Juttą Kleinschmidt i Ellen Lohr! Czekają mega emocje!

 2

Wyścig GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE jest organizowany po raz pierwszy w Polsce. To jedyna 24 godzinna impreza – najważniejsza z całego cyklu pięciu wyścigów Deutsche Offroad Meisterschaft.

 

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez, odbywających się od 2007 roku jest Sand Medien, a współorganizatorem w Polsce jest Off-Road Adventure.

 3

Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert plenerowy czeskiej metalowej kapeli Nobody Knows.


Zapraszamy serdecznie zawodników, kibiców i sympatyków sportów motorowych. Duża dawka adrenaliny zapewniona!

4

__________________________________________________________________________

Tor Olszyna to 60 hektarów naturalnie zróżnicowanego terenu z legalnymi trasami. To profesjonalnie przygotowane trasy offroadowe: cross country, przeprawowe, tor szutrowy dla rajdów płaskich oraz tor motocrossowy. Trasy przystosowane są zarówno dla samochodów i ciężarówek terenowych, jak i quadów, buggy oraz motocykli.

Teren jest mocno urozmaicony od szutrów, poprzez piaski, glinę, kamienie, wodę, strome zjazdy i podjazdy. Każdy miłośnik sportów motorowych znajdzie coś dla siebie. Wyjątkowe ukształtowanie terenu, lokalizacja, struktura podłoża, wielkość i szczególne walory widokowe stwarzają nieograniczone możliwości organizacji eventów firmowych, imprez integracyjnych, zlotów, rajdów, zawodów, itp.

To idealne miejsce na trening indywidualny i grupowy, testy maszyn oraz aktywny wypoczynek.

Tor Olszyna to teren ogrodzony, oświetlony, dostępny 24 h na dobę, z knajpą oraz tarasem widokowym.

 gBowne

Na tym terenie odbywały się imprezy: H6, H4, Operacja Olszyna 2005 i 2006, Rajd Breslau-Rally, Puchar Czech w Motocross i Enduro oraz liczne zawody Cross Country i Motocross. 

HARMONOGRAM GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE 2015

TOR OLSZYNA

Czwartek 6 Sierpnia

Dzień przyjazdu załóg

17:00 – 19:00 Odbiór administracyjny/ biuro organizatoraPiątek 7 sierpnia

9:00 – 11:00. Odbiór administracyjny i techniczny pojazdów na Rynku w Lubaniu.

11:00 Start Honorowy z płyty Rynku w Lubaniu

 

Tor Olszyna

14:30 Odprawa kierowców

15:00 Objazd trasy

16:00 – 17:00 Wolny trening z maksymalną prędkością 50 km/h

17:00 – 17:30 Trening czasowy

18:00 Przedstart

19:00 Start 24 godzinnego wyścigu


Sobota 8 sierpnia

01:00 Pierwszy start klasy Rookie (startów samodzielnych)

13:00 Drugi start klasy Rookie (startów samodzielnych)

19:00 Zakończenie 24 godzinnego wyścigu

21:00 Ceremonia wręczenia nagród 24 h Race

Koncert plenerowy czeskiej metalowej kapeli Nobody Knows.


9 sierpnia niedziela

Dzień wyjazdów załóg

 

W miasteczku rajdowym znajdzie się m.in. park serwisowy, część ekspozycyjna i scena.

Zapraszamy!

5
Więcej informacji na stronie:

www.gorm.pl, http://www.gorm-open.de

inf.pras.