47. Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 – action wideo by RRV

Orlen Oil 47. Rajd Cieszyńska Barbórka zwieńczył rajdowy sezon na śląsku, wybierając tegorocznych mistrzów RSMŚl, RMP i RMP. Ekipa RRV przygotowała ponad dziesięciominutową relację wideo!

Orlen Oil 47. Rajd Cieszyńska Barbórka padł łupem duetu Tomaszczyk/Dąbrowski. Załoga Hondy Civic zdeklasowała rywali, pokonując Potyrę i Bobrowskiego o blisko… minutę. Na trzecim miejscu w kategorii RO uplasowali się Szymon Gańczarczyk oraz Sławomir Parzyk. W klasie Open1 byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku Wróblewskiego i Wróbla z Chuchałą i Sytym. Reprezentacja Orlen Teamu wygrała imprezę z zapasem ośmiu sekund. Podium uzupełnili zawodnicy Plon Rally Team w Fordzie Fiesta R5 MkIII – Kołtun i Pleskot.

Przednionapędową batalię w Open2 wygrali Jurecki i Jamroziak. Ich Opel Corsa Rally4 był szybszy o ponad dwadzieścia sekund od Fiesty załogi Świder/Borycki. Wśród „historyków” zatriumfowali Grzegorz Olchawski i Przemysław Bosek w monstrualnym Audi Quattro S1.

„Cieszynka” wyłoniła tegorocznych mistrzów Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2023. Złote medale powędrowały w ręce Marcina Gluzy i Roberta Sęka (Honda Civic), którzy w finałowej rundzie uplasowali się na siódmej pozycji.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.