środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAdam Rzepecki porządnie w Moście

Adam Rzepecki porządnie w Moście

Po blisko miesięcznej przerwie wakacyjnej w miniony weekend rozegrana została 4 rundą Volkswagen Castrol Cup, podczas której Adam Rzepecki, reprezentant Basenhurt A&T Racing Team pokazał się z bardzo dobrej strony. W czeskim Moście Adam wspierany przez firmy: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania, zajął kolejno 11 i 13 punktowane miejsce w stawce 22 kierowców.

Wyścigowy weekend na torze Autodrom Most przywitał zawodników Volkswagen Castrol Cup wakacyjną pogodą i temperaturami przekraczającymi 30 stopni.

W piątek kierowcy pucharu Volkswagena odbyli dwa mierzone treningi, które były preludium do sobotnio-niedzielnych zawodów.

– Weekend na torze Autodrom Most rozpoczął się świetnie – mówi Adam Rzepecki. Na każdy wyjazd na tor miałem opracowaną taktykę. W pierwszym treningu założyłem, aby sprawdzić, w jakich miejscach na torze najlepiej jest użyć systemu Push-to-pass. Obrałem sobie 4 miejsca, w których najlepiej jest strzelić, lecz nie wszystkie były tak samo skuteczne. Na drugim treningu przejechałem 9 kółek, z czego dwa pierwsze potraktowałem, jako przygotowanie do kwalifikacji i zrobiłem szósty czas.

Po sobotnich porannych kwalifikacjach Adam Rzepecki uzyskał 15 pole startowe do pierwszego wyścigu. Tuż po starcie na pierwszej szykanie po kraksie Gosi Rdest, aby uniknąć uderzenia w inne auto Adam musiał ostro hamować, a w tym czasie drugą stroną wyprzedziło go kilku konkurentów, w tym między innymi Jerzy Dudek, którego Adam podczas kolejnych okrążeń wyprzedził, mocno naciskając na byłego goalkeepera Reprezentacji Polski, który nie wytrzymał presji i opuścił tor opóźniając hamowanie. Ostatecznie finisz dał młodemu Poznaniakowi 11 punktowane miejsce w stawce.

– W sobotni poranek odbyły się kwalifikacje. Zakładałem, aby pojechać maksymalnie 4 okrążenia dla zaoszczędzenia opony. Pierwsze kółko niebyło zadawalające, a na drugim moja nadzieja na dobry czas została zniszczona przez jadącego bardzo wolno kierowcę VIP. Próbowałem pojechać jeszcze trzecie kółko, lecz na nowych oponach ma się tylko 1-2 szybkie kółka, potem czasy zaczynają drastycznie spadać. Ostatecznie skończyłem na 15 i 18 pozycji. Nie byłem z tego powodu zadowolony. Start pierwszego wyścigu był świetny, jak zawsze chciałem tylko przeżyć pierwszy i drugi zakręt. Miałem szczęście, ponieważ zaraz przed tym, kiedy wjechałem w zakręt Gosia Rdest opóźniła hamowanie i wjechała w Krystiana Korzeniowskiego. Też mogłem się stać ofiarą tego wypadku, ponieważ w ostatniej chwili ominąłem stojące auta w szykanie. Przez dwa kółka jechaliśmy za Safety Carem. Po wznowieniu wyścigu dojechałem do mety na 12 miejscu. jestem bardzo z nich zadowolony.

Drugi wyścig rozegrany w niedzielne przedpołudnie to start z 18 pola. Niestety start okazał się pechowy dla Adama. Uderzenie jakie jego samochód otrzymał na prostej startowej od Patryka Strzeszaka spowodowało,że Adam nie wyprzedził nikogo, a dla Patryka spadek na ostatnie miejsce. Na szczęście auto po kolizji było sprawne do jazdy i ostatecznie zawodnik Basenhurt A&T Racing Team dojechał do mety na 13 pozycji.

– Po nieudanych kwalifikacjach do drugiego wyścigu startowałem z 18 pozycji. Wyścig przebiegł bez problemów, jedyne co to opony i silnik zaczęły się przegrzewać. Przez cały wyścig goniłem grupę 4 kierowców, którzy jechali przede mną. Podkoniec wyścigu dojechałem do nich, lecz wyścig jak i opony zaczęły się kończyć i ostatecznie skończyłem na 13 punktowanym miejscu. Obydwa wyścigi patrząc na wyniki nie są zbyt udane, ale pod względem rywalizacji i przebiegu wyścigu były porządne – kończy Adam.

Po rozegranych 4 rundach i ośmiu wyścigach Adam Rzepecki plasuje się na 11 miejscu w klasyfikacji rocznej pucharu Volkswagen Castrol Cup 2014.

Już za dwa tygodnie kolejne emocjonujące rundy, podczas których zawodnicy w Volkswagenach Golfach GTi pojawią się na Solvakiaringu, aby walczyć podczas dwóch kolejnych wyścigów.

– Odliczam już dni do rundy na Slovakiaringu, ponieważ przerwa, która była przed Mostem jak dla mnie trwała za długo – kończy Adam Rzepecki.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

inf. pras.

Poprzedni artykuł23. Rajd Rzeszowski Polonezem
Następny artykułGorący weekend w Moście

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jubileuszowa, 60. edycja Nocnej Jazdy Konkursowej już 10 grudnia

Automobilklub Wielkopolski zaprasza na jubileuszową, 60. edycję Nocnej Jazdy Konkursowej - idealną propozycję dla tych, którzy szukają...

Jessica Hawkins w symulatorze Astona Martina

Ambasadorka Astona Martina, Jessica Hawkins, wykonała kolejny krok w drodze do Formuły 1. Brytyjka jest pierwszą kobietą,...

Kibice założyli zbiórkę na… Passata dla Wojciecha Szczęsnego

Pomysłowość biało-czerwonych kibiców nie zna granic! Powstała właśnie zbiórka na zakup prezentu dla Wojciecha Szczęsnego za jego...

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

NAJPOCZYTNIEJSZE