Adam Sroka zmienia maszynę na Barbórkę

fot. Maciej Niechwiadowicz

Adam Sroka potwierdził swój udział w 60. edycji Rajdu Barbórka. Tegoroczny mistrz „ośki”, klasy 4 oraz szutrowej klasyfikacji aut z napędem na jedną oś przesiądzie się do czteronapędowej maszyny – będzie to Fiesta z grupy Rally3.

Adam Sroka oraz Patryk Kielar mają za sobą sezon pełen sukcesów. Przednionapędowym Peugeotem 208 Rally4 wywalczyli tytuł mistrzów RSMP w „ośce”, zdominowali klasę 4, a pucharowy hat-trick uzupełnił tytuł szutrowego mistrza Polski w klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś. Obecność tego duetu na grudniowej Barbórce wydawał się więc oczywisty, kibice zastanawiali się tylko nad wyborem maszyny. Sroka odsłonił już karty i zapowiedział, że kampanię 2022 zwieńczą za kierownicą „czterobuta” – Forda Fiesta Rally3.

fot. Adam Sroka Rally – oficjalny profil Facebook

Chwilowa przesiadka?

Wasze zainteresowanie czym i czy w ogóle pojedziemy w tym roku jest ogromne i bardzo mnie cieszy. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć. Niestety wbrew oczekiwaniom większości w tym roku ponownie pojawimy się w samochodzie Rally3, a nie R5/Rally2. Jeszcze miesiąc temu szanse na start w topowym aucie były bardzo duże, jednak od tego czasu zmieniło się sporo. Kilka rzeczy ułożyło się nie do końca po mojej myśli. Start topowym samochodem to duże przedsięwzięcie logistyczne i finansowe. Ja sam wybierając taką rajdówkę chciałbym być w 100% konkurencyjny. A obawiam się, że z powodu budżetu, trudności w dostępności auta oraz braku doświadczenia mogło by być to bardzo utrudnione.

Zobacz też: Adam Sroka testował maszynę klasy R5!

Najważniejsza dla mnie w tym momencie jest praca nad przyszłym sezonem, dlatego nie jestem zasmucony zaistniałą sytuacją, i do startu podchodzę z pełnym optymizmem oraz zaangażowaniem. Mam nadzieje, że jeszcze w Rally2 wystartujemy w niejednym rajdzie.
Ford Fiesta Rally 3 to też wspaniałe urządzenie do szybkiego pokonywania odcinków. Po całym sezonie spędzonym w aucie przednionapędowym ponownie świetnie będzie pokazać się w Fordzie. W zeszłym roku byliśmy odpowiednio 10. na rajdzie oraz 8. na Karowej. W tym roku postaramy przygotować się troszkę lepiej, wiem jak ustawić auto, mam również doświadczenia z zeszłego roku, o odpowiedni zestaw oponiarski zadbają Opony do Sportu więc co może pójść nie tak. Trzymajcie kciuki za jak najgorszą pogodę. I jak najbardziej śliską nawierzchnię!”.

Więcej informacji o startach Adama Sroki znajdziecie w jego mediach społecznościowych.