Damian Litwinowicz rozpocznie ERX 2023 w Nyirad

fot. Jakub Nitka

Już za chwilę, już za momencik ruszają Mistrzostwa Europy Rallycross 2023. Ponownie w tym roku to ERX jako pierwsze otworzy nowy sezon. A pierwsza runda odbędzie się na węgierskim torze Nyirad.

To będzie mocny start sezonu bo rusza na wyjątkowym obiekcie jakim jest Nyirad. To obiekt zlokalizowany w nieczynnej żwirowni z dwoma hopami i wielokrotnymi różnicami terenu. Specyficzny pomarańczowy szuter to kolejna charakterystyczna cecha tego toru.

Zobacz także: Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Zawody startują w ostatni weekend kwietnia (29-30.04). Niestety pokrywają się z zawodami MPRC w Poznaniu. Przed kibicami więc podwójny rallycrossowy weekend.

Damian Litwinowicz intensywnie szykuje się do tego sezonu. Do obrony jest tytuł Wicemistrza Europy 2022. Udało się odbyć testy w Nyirad na początku roku po zakończonej rewizji w aucie. Polak pozostał wierny modelowi Audi A1 ze stajni Volland Racing. Auto przeszło pełną rewizję w Niemczech po zeszłorocznym sezonie.

fot. Jakub Nitka

Obiekt w Nyirad ze względu na swoją charakterystykę jest bardzo wymagający. Nie posiada niemal żadnych stref wypadkowych. Kierowcy poruszają się i skaczą pomiędzy bandami oddalonymi niemal o szerokość lusterek od granicy trasy. Oprócz utrzymania dużej prędkości trzeba także bezbłędnie pokonywać każdy fragment trasy.

Zobacz także: Lista zgłoszeń na 1 rundę ERX 2023 Nyirad

W Nyirad Damian Litwinowicz zmierzy się z 12 rywalami. Na liście zabrakło Kobe Pauwelsa, ale pozostali rywale naszego reprezentanta zapowiadają swój udział. Po pierwszej czasówce dowiemy się kto najlepiej przygotował się do nowego sezonu.