Daniel Elena wraca do WRC w zupełnie nowej roli

173
Elena
fot. Ondra Beneda

Dziewięciokrotny, rajdowy mistrz świata powraca na arenę WRC! Tym razem Daniel Elena nie zamierza jednak wsiadać „na prawy”. Pilot z Monako zostanie koordynatorem pochodzących z Boliwii braci Bulacia – Marco i Bruno, startujących do tej pory w WRC2.

Szersze przytaczanie sportowego dorobku Eleny nie ma większego sensu. Należy jedynie wspomnieć, że pilot z Monako przez dziewięć lat rządził w świecie WRC, dyktując notatki „cesarzowi” jazdy na opis. Loeb i Elena zdobywali tytuły mistrzowskie nieprzerwanie od 2003 do 2012 roku, reprezentując drużynę Citroena. Po niezbyt udanej karierze w cross country i kilku słabszych występach na piaskach Dakaru, „Danos” odwiesił kask do szafy.

Dziś dowiedzieliśmy się, iż Daniel powróci do świata WRC w nowej… nietypowej roli. Na facebookowym profilu Marquito Bulacii pojawiła się krótka „rolka”, na której kierowca z Boliwii przedstawił „Danosa” jako nowego, sportowego koordynatora rodzinnego zespołu braci Bulacia. Oficjalnie, od sezonu 2024 Elena zadba o sportowy rozwój Marco i Bruno.

Garść statystyk. W sezonie 2023 Marco Bulacia pojawił się na starcie dziewięciu imprez. Najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w WRC2 w Estonii. Młodszy o dwa lata Bruno zaliczył aż szesnaście występów, ścigając się w Mistrzostwach Świata, Pucharze TGR czy Mistrzostwach Portugalii. Najlepszym wynikiem w WRC było dziesiąte miejsce w WRC2, które udało się osiągnąć w Szwecji i Estonii. Obaj panowie korzystali z usług Toksportu.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.