piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościDeszczowy debiut 17 letniego Marcina Wrony

Deszczowy debiut 17 letniego Marcina Wrony

Debiutujący w stawce kierowców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 17 letni Marcin Wrona, dwukrotnie ukończył inauguracyjne rundy rozegrane na podkarpackiej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, zajmując podczas drugiego dnia 7 miejsce w klasie N-2000, jadąc na mokrej nawierzchni w ulewnym deszczu.

1

Rzeszowianin, który nie posiada jeszcze prawa jazdy, pokazał się z bardzo dobrej strony podczas 41 edycji Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. W pierwszym dniu Marcin po pierwszym podjeździe wyścigowym plasował się na 8 pozycji, ale niestety błąd i obrót pogrzebał jego szanse na wysokie miejsce w najmocniej obsadzonej klasie N-2000, gdzie do zawodów zgłosiło się 12 kierowców.

Dużo lepiej junior GSMP poradził sobie na trasie podczas niedzielnego wyścigu rozgrywanego w trudnych deszczowych warunkach pogodowych. W intensywnym deszczu i przy ruletce oponiarskiej Marcin Wrona do mety dwóch podjazdów wyścigowych dojechał jako siódmy zawodnik w klasie N-2000 i piąty kierowca wśród Renault Clio.

 4

Marcin Wrona:

Jestem najmłodszym kierowcą 41 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, ale z tego powodu nikt nie dawał mi fory. To był bardzo udany debiut w GSMP. W sobotę przejechałem dwa podjazdy treningowe podczas których miałem okazję rozgrzać się przed podjazdami wyścigowymi. Pierwszy z nich wyszedł mi bardzo dobrze. Niestety podczas drugiego podjazdu pojechałem zbyt szybko na jednej z patelni i obróciło mi samochód. Straciłem 15 sekund i było już po walce. Drugiego dnia wiedziałem, że nie mogę popełnić żadnego błędu. Na dodatek podczas wyścigów rozpadało się na całego. W tak trudnych warunkach pokazałem swoje umiejętności i technikę jazdy kończąc zawody na 7 miejscu w klasie N-2000. W drugim podjeździe na mokrej nawierzchni zdobyłem zaskakująco dobry wynik, 3 miejsce w Clio i 4 w N-2000, który zdecydował o dobrym miejscu na koniec dnia i całych zawodów w okolicach Sanoka. Cieszę się, że mogłem wystartować na trasie, na której ścigał się mój ojciec Roman Wrona. Teraz skupiam się na kolejnym starcie na Dolnym Śląsku i na Magurze Małastowskiej. Dziękuję za inaugurację sezonu wszystkim kibicom, którzy tak tłumnie pojawili się w Załużu dopingując wszystkich kierowców. Chciałbym również podziękować sponsorom, bez których start nie byłby możliwy: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż.

inf.pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here