czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDrabent niespodziewanym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Drabent niespodziewanym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Trzeci przed ostatnim wyścigiem WORK STUFF Super S Cup Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w finale sezonu 2022 i zgarnął tytuł mistrzowski. Jego rywale – Adam Karkuszewski i Tomasz Pawlaczyk – nie stanęli bowiem na podium.

Z pole position do ostatniego wyścigu sezonu wystartował Michał Walczak-Makowiecki, mając za sobą Grzegorza Stępnia i Tomasza Augustyniaka. To właśnie Augustyniak poradził sobie najlepiej na pierwszych metrach rywalizacji i wyszedł z pierwszego zakrętu jako lider, przed Stępniem.

Znakomicie z dziewiątej pozycji wystartował Drabent, przebijając się w przeciągu jednego okrążenia na drugą lokatę. Zwycięzca z poprzedniego dnia szybko uporał się także z liderem wyścigu i od trzeciego okrążenia zupełnie kontrolował rywalizację, odjeżdżając rywalom na ponad dwie sekundy.

Po starcie z ostatniego pola, do przodu szybko przebijał się Michał Molski. Na koniec pierwszego okrążenia był już siódmy, a po trzech kółkach był już na podium. Szybko uporał się także z Augustyniakiem i w połowie wyścigu zaczął ścigać prowadzącego Drabenta. Ten miał jednak wystarczającą przewagę, by spokojnie dojechać do mety – ostatecznie na koniec wyścigu pierwszą dwójkę dzieliło 0,963 sekundy.

Trzecie miejsce wywalczył Jakub Kojder, za którym uplasował się Tomasz Pawlaczyk. Jeden z pretendentów do tytułu miał przygodę na początku wyścigu, gdzie został uderzony przez Grzegorza Stępnia i musiał przebijać się przez stawkę. Dopiero na trzy okrążenia do mety uporał się z Tomaszem Augustyniakiem. Ta sama sztuka nie udała się Adamowi Karkuszewskiemu, któremu na mecie zabrakło 0,357 sekundy do piątego miejsca. Bartosz Alejski był siódmy, a punktowaną dziewiątkę uzupełnili Patryk Hoffmann i Grzegorz Stępień.

Poza punktami uplasowali się Damian Stachowiak, Adam Nojman, Przemysław Silski, Bartłomiej Tabaczyński i Michał Walczak-Makowiecki, który musiał zjechać do boksów i stracił okrążenie do stawki.

Wygrana w ostatnim wyścigu spowodowała, że Drabent awansował z trzeciego na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Różnicą trzech punktów wygrał tytuł mistrzowski z Adamem Karkuszewskim. Pawlaczyk zakończył sezon na trzecim miejscu, z sześcioma punktami straty do mistrza.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE