wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościDrabent niespodziewanym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Drabent niespodziewanym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Trzeci przed ostatnim wyścigiem WORK STUFF Super S Cup Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w finale sezonu 2022 i zgarnął tytuł mistrzowski. Jego rywale – Adam Karkuszewski i Tomasz Pawlaczyk – nie stanęli bowiem na podium.

Z pole position do ostatniego wyścigu sezonu wystartował Michał Walczak-Makowiecki, mając za sobą Grzegorza Stępnia i Tomasza Augustyniaka. To właśnie Augustyniak poradził sobie najlepiej na pierwszych metrach rywalizacji i wyszedł z pierwszego zakrętu jako lider, przed Stępniem.

Znakomicie z dziewiątej pozycji wystartował Drabent, przebijając się w przeciągu jednego okrążenia na drugą lokatę. Zwycięzca z poprzedniego dnia szybko uporał się także z liderem wyścigu i od trzeciego okrążenia zupełnie kontrolował rywalizację, odjeżdżając rywalom na ponad dwie sekundy.

Po starcie z ostatniego pola, do przodu szybko przebijał się Michał Molski. Na koniec pierwszego okrążenia był już siódmy, a po trzech kółkach był już na podium. Szybko uporał się także z Augustyniakiem i w połowie wyścigu zaczął ścigać prowadzącego Drabenta. Ten miał jednak wystarczającą przewagę, by spokojnie dojechać do mety – ostatecznie na koniec wyścigu pierwszą dwójkę dzieliło 0,963 sekundy.

Trzecie miejsce wywalczył Jakub Kojder, za którym uplasował się Tomasz Pawlaczyk. Jeden z pretendentów do tytułu miał przygodę na początku wyścigu, gdzie został uderzony przez Grzegorza Stępnia i musiał przebijać się przez stawkę. Dopiero na trzy okrążenia do mety uporał się z Tomaszem Augustyniakiem. Ta sama sztuka nie udała się Adamowi Karkuszewskiemu, któremu na mecie zabrakło 0,357 sekundy do piątego miejsca. Bartosz Alejski był siódmy, a punktowaną dziewiątkę uzupełnili Patryk Hoffmann i Grzegorz Stępień.

Poza punktami uplasowali się Damian Stachowiak, Adam Nojman, Przemysław Silski, Bartłomiej Tabaczyński i Michał Walczak-Makowiecki, który musiał zjechać do boksów i stracił okrążenie do stawki.

Wygrana w ostatnim wyścigu spowodowała, że Drabent awansował z trzeciego na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Różnicą trzech punktów wygrał tytuł mistrzowski z Adamem Karkuszewskim. Pawlaczyk zakończył sezon na trzecim miejscu, z sześcioma punktami straty do mistrza.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

NAJPOCZYTNIEJSZE