Zwycięstwo Lemperta w pierwszym wyścigu 318is Cup PL

Artur Lempert odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie 2022 Game Expert 318is Cup PL, podczas pierwszego wyścigu finałowej rundy na Torze Poznań. Pokonał on startującego gościnnie Wojciecha Smorawińskiego oraz Annę Bigos.

Z pole position wystartował Rafał Kazana, lecz Lempert już na pierwszym okrążeniu odebrał mu prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Kazana utrzymywał drugą lokatę do 10. okrążenia, kiedy to jego wyścig przedwcześnie się zakończył.

W tym momencie na drugą pozycję wyszedł Smorawiński, który systematycznie przebijał się do przodu po starcie z szóstego pola. W końcówce wyścigu prezentował dużo lepsze tempo od lidera, lecz jego strata była już na tyle duża, że zabrakło mu na mecie 2,677 sekundy.

Walka o najniższy stopień podium była zacięta do samego końca pomiędzy Marceliną Czepiel, Anną Bigos i Marcinem Lempertem. Na metę najszybciej wjechała Czepiel, lecz po wyścigu otrzymała 25-sekundową karę, która przesunęła ją na 10. pozycję. Na podium stanęła więc Bigos, która o 0,177 sekundy pokonała Lemperta.

Broniący tytułu Karol Wyka był szósty, przed Karolem Mirowskim, Andrzejem Skrzekiem, Marcinem Wydrą i Szymonem Nowakiem. Poza punktowaną dziesiątką uplasowali się Michał Całek, Artur Marciniak i Piotr Imbierowicz.