poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDwie załogi Hyundai Motorsport i Fiesta Rally3 na starcie 68. Rally Sanremo

Dwie załogi Hyundai Motorsport i Fiesta Rally3 na starcie 68. Rally Sanremo

Hyundai Motorsport podstawi dwa Hyundaie i20 R5 dla Craiga Breena oraz Olivera Solberga podczas 68. Rallye Sanremo. Również swój włoski debiut zaliczy najnowszy Ford Fiesta w specyfikacji Rally3.

Za kierownicą nowej konstrukcji od polskiego oddziału M-Sportu zasiądzie ubiegłoroczny Mistrz Świata Juniorów, czyli Tom Kristensson. Zwycięzca pięciu rund światowego czempionatu w juniorskiej kategorii na ten sezon przesiada się do Forda Fiesty R5, ale zanim to nastąpi wraz z Davidem Arhusianderem spróbują swoich sił na ośmiu odcinkach specjalnych 68. Rally Sanremo.

W dwóch Hyundaiach i20 R5 pojadą wyżej wspomniani Craig Breen i Oliver Solberg. Dla Irlandczyka będzie to już drugi tegoroczny start na włoskiej ziemi, a to za sprawą wcześniejszego występu w Rally II Ciocco nieukończonego z powodu wypadku.

 

Na liście zgłoszeń do drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Włoch widnieje również Andrea Crugnola, który stanie do walki o obronę tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Z pewnością nie przyjdzie to łatwo po zdobyciu dopiero siódmej pozycji w Rally II Ciocco.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

41. Rajd Podlaski 2022 [wideo]

Materiał filmowy z szutrowego 41 Rajd Podlaskiego 2022.

Volvo wraca na tor

Łukasz Zoll jadący w barwach zespołu ZollRacingTeam  podczas trzeciej rundy Mistrzostw Polski Rallycross rozgrywanej na Torze w...

Łyżka dziegciu podczas Rajdu Podlaskiego

Jarek i Marcin Szeja nie zaliczą 41. Rajdu Podlaskiego do udanych. Załoga z Ustronia musiała zakończyć rywalizację...

Staniszewski wygrywa w Słomczynie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX  wygrał trzecią eliminację mistrzostw Polski rallycross w klasie supercars, która odbyła...

Sébastien PETIT wygrywa w Korczynie

Niedzielna odsłona 19 Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline, była inauguracją międzynarodowego sezonu wyścigowego dla kierowców klasyfikowanych w...

NAJPOCZYTNIEJSZE