Epicki finisz wyścigu NASCAR w Atlancie

Wyścig Ambetter Health 400 na torze Atlanta Motor Speedway przejdzie do historii jako najwierniejsze odwzorowanie sceny z filmu Auta na prawdziwym torze wyścigowym.

Na ostatnim okrążeniu 400-milowego wyścigu liderem był aktualny mistrz NASCAR Cup Series Ryan Blaney w Fordzie #12 od Team Penske. Gonili do jednak Kyle Busch i Daniel Suárez w Chevroletach – #8 od Richard Childress Racing i #1 od Trackhouse Racing.

Wjeżdżając w ostatni zakręt, cała trójka zrównała się ze sobą i tak też przekroczyła linię mety. Jako pierwszy zrobił to Suárez, który wyprzedził Blaneya o zaledwie trzy tysięczne sekundy, a trzeci na mecie Busch był z tyłu o kolejne 0,004 sekundy.

Choć różnica pomiędzy pierwszą dwójką jest dopiero trzecią najmniejszą w historii NASCAR, to trudno doszukać się wyścigu, w którym całe podium dzieliłoby na mecie siedem tysięcznych sekundy. NASCAR pokonało w tym momencie serię IndyCar, gdzie ten rekord wynosił 0,010 sekundy, a największe podobieństwo można wskazać do filmu animowanego Auta z 2008 roku, w którym wyścig o mistrzostwo zakończył się potrójnym remisem i potrzebna była dogrywka.

Drugi wyścig sezonu 2024 NASCAR miał w sobie praktycznie wszystko, co można sobie wyobrazić. Już na drugim okrążeniu doszło do potężnego karambolu, a koniec końców tylko siedem z 37 startujących kierowców nie uczestniczyło w żadnej kolizji – Suárez nie był jednym z nich. W pewnym momencie konieczne było nawet wywieszenie czerwonej flagi.

NASCAR będzie miało trudne zadanie, żeby zadowolić fanów podobnym finiszem podczas nadchodzącego wyścigu Penzoil 400 na torze Las Vegas Motor Speedway.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.