środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEryk Goczał podnosi poprzeczkę w Drifcie i Dakarze

Eryk Goczał podnosi poprzeczkę w Drifcie i Dakarze

Eryk Goczał podzielił się z kibicami swoimi planami na sezon 2023. Sam zawodnik podkreśla, że to rok, w którym skupia się głównie na edukacji. Przed nim matury i to one pozostają dla niego najważniejsze. Nie oznacza to jednak przerwy w startach. Po raz kolejny w kalendarzu młodego zawodnika znalazło się miejsce zarówno na drift, jak i na rajdy terenowe. Nadchodząca kampania zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.

Goczał wystartuje przede wszystkim w Mistrzostwach Europy – Drift Masters European Championship. Zmagania wśród najlepszych drifterów świata reprezentant Energylandia Rally Team rozpocznie w maju w Irlandii. W czerwcu zawodnicy przeniosą się do Szwecji, aby w lipcu wystartować w Finlandii oraz Łotwie. Sierpień będzie stał pod znakiem rundy mistrzostw w Niemczech, zaś finał odbędzie się w dniach 15-16 września na stadionie PGE Narodowy w Warszawie przed 58 tysiącami kibiców.

Zobacz także: Drift na Stadionie Narodowym! Wielki finał Drift Masters 2023!

Najmłodszy zwycięzca Rajdu Dakar w historii nie zapomina również o samych rajdach terenowych. Druga część roku będzie stała pod znakiem przygotowań do kolejnej edycji najtrudniejszego rajdu świata. Po występach treningowych Eryk Goczał przystąpi do Rajdu Dakar 2024 w samochodzie kategorii T3. Oznacza to przeskok o półkę wyżej i kolejny niezwykle istotny krok w kierunku spełnienia marzeń – startu w Dakarze w samochodzie najwyższej kategorii.

Stawiam edukację na pierwszym miejscu – przede mną matury. Po Rajdzie Dakar znajdowaliśmy się na prowadzeniu w mistrzostwach świata w kategorii T4. Podjąłem jednak świadomą decyzję o tym, że w tym roku pogoń za tytułem odkładam na bok, a skupiam się głównie na nauce. Oczywiście to nie oznacza, że w tym sezonie nie będziecie mnie obserwowali w zawodach – podkreślił Eryk Goczał.

W tym roku wystartuję w pełnym cyklu mistrzostw Europy Drift Masters European Championship. Rywalizację rozpocznę już w maju w Irlandii. Później nadejdzie pora na starty w Szwecji, Finlandii, Łotwie, Niemczech oraz… na stadionie PGE Narodowym. To właśnie w Polsce, w Warszawie, na tym przepięknym stadionie odbędzie się finał cyklu. Wierzę w to, że będzie to niesamowita przygoda z bardzo wysokim poziomem sportowej rywalizacji i doskonałą atmosferą – zaznaczył zawodnik Energylandia Rally Team.

 

 

Mogę już teraz ogłosić, że wystartuję też w kolejnej edycji Rajdu Dakar. Pojedziemy w wyższej klasie – z samochodu kategorii T4 przesiadamy się do T3. Moim ogromnym marzeniem i celem są starty w głównej kategorii – w samochodach, razem z najlepszymi kierowcami świata. Przejście do klasy T3 to krok w kierunku spełnienia tego marzenia i szansa na nowe doświadczenia oraz rozwój. Przed Dakarem 2024 na pewno wystartujemy w kilku imprezach treningowych – zakończył najmłodszy zwycięzca Rajdu Dakar w historii.

Pierwsza runda Drift Masters European Championship odbędzie się na torze Mondello Park, położonym niecałą godzinę jazdy na zachód od stolicy Irlandii, Dublina. Zawodnicy będą tam rywalizować w dniach 6-7 maja.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here