piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMercedes zdecydował w sprawie odwołania

Mercedes zdecydował w sprawie odwołania

Max Verstappen otrzyma w czwartek puchar za zdobycie tytułu mistrzowskiego Formuły 1 – tytułu wywalczonego w kontrowersyjnych okolicznościach. Po tym, jak dyrektor wyścigu zdecydował się zignorować procedury i wznowić na jedno okrążenie wyścig, który powinien był zakończyć się za samochodem bezpieczeństwa, zespół Mercedesa-AMG popadł w furię.

Ekipa Lewisa Hamiltona tuż po wyścigu złożyła dwa protesty, z czego jeden dotyczący wydarzeń z 53. okrążenia. Został on jednak odrzucony przez sędziów, którzy stwierdzili, że dyrektor wyścigu Michael Masi ma pełną władzę i jego decyzje nie mogą zostać zakwestionowane. Mercedes-AMG natychmiast poinformował o zamiarze złożenia apelacji, lecz ostatecznie z niej zrezygnował.

„Złożyliśmy protest, ponieważ zasady samochodu bezpieczeństwa były zastosowane w nowy sposób, co wpłynęło na wyniki wyścigu, po tym jak Lewis miał duże prowadzenie i jechał po mistrzostwo” – czytamy w oświadczeniu sędziów. „Odwoływaliśmy się w imię sprawiedliwości i od tego momentu odbyliśmy konstruktywny dialog z FIA oraz Formułą 1, aby zapewnić, że w przyszłości zasady będą jasne i wszyscy będą wiedzieli, jak będą stosowane”.

Zobacz też: Max Verstappen sprzedaje swój samochód i to całkiem tanio

„Cieszymy się, że FIA utworzy komisję, która dokładnie przeanalizuje to, co wydarzyło się z Abu Zabi i usprawni zasady, zarządzanie i proces decyzyjny w Formule 1. Cieszymy się również, że zaprosili oni zespoły i kierowców do współpracy. Zespół Mercedesa-AMG będzie aktywnie uczestniczyć w tej komisji, aby zbudować lepszą Formułę 1 dla każdego zespołu i kibica, który kocha sport równie mocno jak my. Będziemy rozliczać z tego FIA”.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE