sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMercedes zdecydował w sprawie odwołania

Mercedes zdecydował w sprawie odwołania

Max Verstappen otrzyma w czwartek puchar za zdobycie tytułu mistrzowskiego Formuły 1 – tytułu wywalczonego w kontrowersyjnych okolicznościach. Po tym, jak dyrektor wyścigu zdecydował się zignorować procedury i wznowić na jedno okrążenie wyścig, który powinien był zakończyć się za samochodem bezpieczeństwa, zespół Mercedesa-AMG popadł w furię.

Ekipa Lewisa Hamiltona tuż po wyścigu złożyła dwa protesty, z czego jeden dotyczący wydarzeń z 53. okrążenia. Został on jednak odrzucony przez sędziów, którzy stwierdzili, że dyrektor wyścigu Michael Masi ma pełną władzę i jego decyzje nie mogą zostać zakwestionowane. Mercedes-AMG natychmiast poinformował o zamiarze złożenia apelacji, lecz ostatecznie z niej zrezygnował.

„Złożyliśmy protest, ponieważ zasady samochodu bezpieczeństwa były zastosowane w nowy sposób, co wpłynęło na wyniki wyścigu, po tym jak Lewis miał duże prowadzenie i jechał po mistrzostwo” – czytamy w oświadczeniu sędziów. „Odwoływaliśmy się w imię sprawiedliwości i od tego momentu odbyliśmy konstruktywny dialog z FIA oraz Formułą 1, aby zapewnić, że w przyszłości zasady będą jasne i wszyscy będą wiedzieli, jak będą stosowane”.

Zobacz też: Max Verstappen sprzedaje swój samochód i to całkiem tanio

„Cieszymy się, że FIA utworzy komisję, która dokładnie przeanalizuje to, co wydarzyło się z Abu Zabi i usprawni zasady, zarządzanie i proces decyzyjny w Formule 1. Cieszymy się również, że zaprosili oni zespoły i kierowców do współpracy. Zespół Mercedesa-AMG będzie aktywnie uczestniczyć w tej komisji, aby zbudować lepszą Formułę 1 dla każdego zespołu i kibica, który kocha sport równie mocno jak my. Będziemy rozliczać z tego FIA”.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE